1600 صندوق قرض الحسنه به تعاونی تبدیل می شوند

با انعقاد تفاهم نامه سازمان بسیج سازندگی و معاونت تعاون طرح تبدیل صندوق به تعاونی‌هایی که اشتغالزایی انجام می‌دهند با جدیت در دستور کار قرار می گیرد. این تفاهم‌نامه کمک خواهد کرد اشتغال‌زایی‌ها پایدار مانده و در عین حال به تولید ناخالص داخلی نیز کمک‌ شود
1600 صندوق قرض الحسنه به تعاونی تبدیل می شوند

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی، محمد زهرایی، مسئول سازمان بسیج سازندگی در مراسم انعقاد تفاهمنامه با معاونت امور تعاون ضمن بیان این مطلب گفت: با انعقاد این تفاهم‌نامه فصل نوینی در پایدارسازی صندوق قرض‌الحسنه رقم می‌خورد.

وی گفت: اکنون حدود 20 هزار و 600 صندوق قرض‌الحسنه مردم‌یار به وسیله سازمان بسیج مستضعقان در کشور تشکیل شده است. بسیج در کشور حدود 1300 تسهیل‌گر را آموزش داده است که در بین مردم حضور دارند و در صورت احساس نیاز صندوق‌ها را تشکیل می‌دهند.

زهرائی با بیان اینکه صندوق‌ها دو رویکرد گره‌گشایی از مشکلات و اشتغال‌زایی دارند افزود: با این حال این صندوق‌ها زمانی پایدار خواهند شد که تبدیل به تعاونی شوند.

وی بیان کرد: اجرای طرح تبدیل صندوق‌های قرض الحسنه به ۱۶۰۰ تعاونی را هم که طرحی سه ساله است در دستور کار داریم و تعاونی‌هایی اشتغال زا را گسترش خواهیم داد.

۱۸ شهریور ۱۳۹۹ ۱۴:۰۴
کد خبر : ۲۱۸,۸۸۰
کلیدواژه ها: 1600 صندوق قرض الحسنه به تعاونی تبدیل می شوند

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید