خانه امید بازنشستگان در زاهدان احداث می شود

با حضور میرزایی معاون امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و افتخاری مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشور در زاهدان، عملیات اجرایی احداث خانه امید بازنشستگان در این شهرستان آغاز شد.
خانه امید بازنشستگان در زاهدان احداث می شود

به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان، اکبر افتخاری در مراسم کلنگ زنی این مجموعه گفت:  خانه امید بازنشستگان در زاهدان با زیر بنای ۸۰۰ متر و با اعتباری حدود ۵ میلیارد تومان در کمتر از یک سال به بهره برداری خواهد رسید.
وی اظهار داشت: تلاش برای ارتقای نشاط و امید در زندگی بازنشستگان،ایجاد تعامل، تفاهم و همبستگی میان بازنشستگان دستگاه های مختلف در هر استان، ارتباط مستمر با بازنشستگان و جلب مشارکت فعالانه آنان به منظور حضور در برنامه های مختلف، برقراری ارتباط با دستگاه های اجرایی برای آشنایی با مسائل دوران بازنشستگی و جلب مشارکت آنها و برگزاری دوره های آموزشی، فرهنگی، ورزشی و تفریحی برای بازنشستگان از علل عمده احداث خانه های امید بازنشستگان است‌.
 
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری ادامه داد: طراحی و ساخت خانه های امید متناسب با ‏نیازهای بازنشستگان در نقاط مختلف کشور صورت گرفته و این مراکز مجهز به بخش های مختلفی همچون کانون خدمات مشاوره، خانه سلامت، مرکز ادبی- هنری، کافی ‏نت، کافی شاپ، سالن ورزشی، مرکز فعالیت های قرآنی، خانه آموزش و واحد فناوری اطلاعات است که به مجموعه ای بزرگ برای فعالیت های فرهنگی و اجتماعی ‏بازنشستگان کشوری تبدیل شده است.

افتخاری همچنین از اهدای ۲۰ دستکاه آب شیرین کن به ۲۰ روستای اطراف شهر زاهدان خبر داد و گفت: در حال حاضر ۲ دستگاه آب شیرین کن به بهره برداری رسیده است و ۸ دستگاه دیگر تا یک ماه دیگر به  بهره برداری  می رسد.
افتخاری منابع هزینه کرد اجرای این طرح را از محل صرفه جویی در مسائل تبلیغاتی این صندوق و هلدینگ های وابسته به آن اعلام کرد.
وی در ادامه از اهدای ۱۵۰۰ نهال به هر روستا نیز خبر داد و خاطرنشان کرد: این نهال ها از پسآب دستگاه های آب شیرین کن آبیاری می شوند و در هر روستا در این زمینه برای ۲ نفر ایجاد اشتغال می شود.

لازم به ذکر است: هیات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارشنبه به منظور بازدید از طرح های اشتغالزایی سیستان و بلوچستان و شرکت در نشست های تخصصی توسعه ای، به این استان سفر کردند. این هیات متشکل از حجت اله میرزایی و عیسی منصوری معاونان امور اقتصادی و توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اکبر افتخاری مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری و برخی اعضای هیات مدیره صندوق کارآفرینی امید و بانک توسعه تعاون است که به مدت دو روز در سیستان و بلوچستان حضور خواهند داشت.

۲۰ شهریور ۱۳۹۹ ۱۵:۵۲
کد خبر : ۲۱۹,۴۱۰
کلیدواژه ها: میرزایی,معاون امور اقتصادی,افتخاری,مدیر عامل صندوق بازنشستگی,خانه امید بازنشستگان,زاهدان

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید