افتتاح دبیرخانه طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در یزد

دبیرخانه طرح ملی توسعه مشاغل خانگی استان یزد با حضور عماد تشکری سرپرست تعاون،‌کار و رفاه اجتماعی یزد و مسئولان ارشد جهاددانشگاهی در این سازمان افتتاح شد.
افتتاح دبیرخانه طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در یزد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد، عماد تشکری در این نشست با بیان این که طرح در سه فاز انجام می شود، گفت: فاز اول طرح مطالعه، بررسی و شناسایی و اولویت بندی مزیت های استانی و فاز دوم شامل آموزش متقاضیان و در فاز سوم اتصال مشاغل ایجاد شده با بازار است.
وی اهداف طرح ملی توسعه مشاغل خانگی را فرهنگ سازی و ترویج مشاغل خانگی در کشور دانست و افزود: استفاده از ظرفیت مشاغل خانگی برای ایجاد اشتغال پایدار و مولد، خوداشتغالی متقاضیان، ورود به بازار کار، اتصال صاحبان کسب و کار خانگی به بازارهای هدف، ... از دیگر اهداف این طرح است.
تشکری در ادامه تصریح کرد: طرح مشاغل خانگی از سال 1389 در کشور آغاز شده و در هر صورت برای دست یابی به توسعه و پیشرفت، بهترین راه آن دنبال کردن الگوهای موفق جهانی است.
وی اضافه کرد: کشور چین 31 درصد محصولات خود را در مشاغل خانگی تولید می کند و شعار «هر خانه یک کارخانه و هرکارخانه یک خانه» را مطرح کرده است. تایوان با همین شعار جهش اقتصادی خوبی را تجربه کرده است. یکی از راه هایی که می توان به شعار سال تحقق بخشید استفاده از پتانسیل های خوبی است که در زمینه مشاغل خانگی وجود دارد.
سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد با اشاره به این که آموزش و فرهنگ سازی دو رسالت مهم جهاد دانشگاهی است ابراز امیدواری کرد: جهاد دانشگاهی به عنوان مجموعه علمی اجرائی طرح، با راه اندازی دبیرخانه طرح ملی در جهاد بعد از مطالعه اولیه در استان، به عنوان مجری نیز موفق عمل نماید و یاری گر متقاضیان مشاغل خانگی از آموزش تا مشاوره و اتصال به بازار باشد.

1800 نفر سهم استان یزد در مشاغل خانگی است

وی اضافه کرد:  قرارداد انجام مطالعات، ساماندهی، بررسی، استعداد سنجی و توانمندسازی 54هزار و 400 نفر متقاضی مشاغل خانگی در کشور براساس الگوی طرح توسعه مشاغل خانگی توسط جهاد دانشگاهی است و سهم استان یزد 1800 نفر پیش بینی شده که حدود 4/4 درصد است.
متقاضیان تا 5 مهرماه فرصت دارند تا با ورود به سایت inhb.ir به صورت مستقل یا پیشران جهت ثبت نام در مشاغل خانگی اقدام کنند.

۳۰ شهریور ۱۳۹۹ ۱۱:۰۵
کد خبر : ۲۲۰,۳۷۰
کلیدواژه ها: طرح ملی مشاغل خانگی, عمادتشکری, جهاد دانشگاهی, مشاغل خانگی

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید