مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی البرز خبر داد :

کاهش روند اداری راه‌اندازی مشاغل خانگی در استان

مدیرکل تعاون،کار ورفاه اجتماعی استان البرز با اشاره به اجرای طرح ملی توسعه مشاغل خانگی با مشارکت جهاد دانشگاهی البرز گفت: در این طرح سعی شده روند اداری برای اخذ مجوز جهت راه اندازی کسب و کارهای کوچک به حداقل ممکن برسد.
کاهش روند راه‌اندازی مشاغل خانگی در استان البرز

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ،کارورفاه اجتماعی استان البرز ،حسین فلاح نژاد در این باره گفت: آموزش متقاضیان مشاغل خانگی می‌تواند این نگاه را در عموم مردم که برای درآمدزایی حتما باید به اداره یا بخش خصوصی متصل بود و به عنوان کارمند ساعاتی از روز را کار کرد تا آخر ماه حقوقی دریافت شود، اصلاح خواهد کرد.

مشاغل خانگی هزینه های ایجاد فضای تولید را کاهش می دهد

وی افزود : با اجرای این طرح هزینه‌های مربوط به ایجاد فضای تولید به حداقل می‌رسد و پتانسیل خانواده‌ها برای ایجاد اشتغال به حداکثر می‌رسد.

وی خاطرنشان کرد : پیش از این پیگیری طرح‌های مرتبط با مشاغل خانگی به دلیل پراکندگی حوزه‌ها، عدم آشنایی متقاضیان با اصول کارآفرینی و همچنین عدم اتصال آنها به بازار فروش به سختی انجام می‌شد ولی با اجرای این طرح سعی شده بسیاری از این موانع از میان برداشته شود.

فلاح نژاد توضیح داد: عدم آشنایی متقاضیان مشاغل خانگی با بازار فروش و عدم توانایی آنها برای بازاریابی تولیدات باعث شده بود که طرح‌های مرتبط با مشاغل خانگی پایداری قابل توجهی نداشته باشند.

وی اظهار کرد: علاوه براین، تامین مواد اولیه برای صاحبان مشاغل خانگی به دلیل اینکه در حجم کم خریداری می‌شود،  اغلب گران تمام شده که همین هزینه تمام شده تولیدات را بالا می برد.

فلاح نژاد تصریح کرد :در طرح ملی توسعه مشاغلی خانگی سعی می‌شود این ضعف ها برطرف و زمینه فرهنگ سازی برای ترویج مشاغل خانگی  فراهم شود.

ضرورت ارائه آموزش در آمد زایی و بازاریابی برای متقاضیان مشاغل خانگی

وی اضافه کرد: با آموزش متقاضیان به سمتی پیش می رویم که صاحبان کسب و کارهای کوچک با سرمایه حداقلی به سمت استقلال و حتی اشتغالزایی برای دیگران پیش بروند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی البرز تاکید کرد: در طرح ملی مشاغل خانگی سعی می شود صاحبان مشاغل تحت پوشش زنجیره‌ای مدیریت شده  و به بازار فروش متصل شوند تا دغدغه فروش محصولاتشان هم به حداقل برسد.

فلاح نژاد افزود: بدون شک با سازوکار مناسبی که برای بازاریابی و فروش تولیدات در طرح توسعه ملی مشاغل خانگی در نظر گرفته شده، تولید و فروش محصولات نهایی افزایش خواهد یافت.

وی ادامه داد : ۳۳۵ رشته در این طرح مشخص شده که بسیاری از آنها در صورت حمایت درست قابلیت برند سازی دارند و با شبکه سازی درست و تامین مواد اولیه در حجم بالا تولید نهایی آنها به صرفه اقتصادی خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه  این طرح فرصت‌های جدیدی در اختیار کارآفرینان قرار می دهد، گفت: امسال برای اجرای این طرح در استان پنج میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان تخصیص یافته که متناسب با طرح های ارائه شده در اختیار  متقاضیان قرار می‌گیرد.

وی توضیح داد: سال‌های پیش این اعتبار بیشتر بود ولی به واسطه تخصیص بخشی از این اعتبار برای آسیب های سیل  و خسارت های ناشی از کرونا اعتبار امسال کاهش داشته است.

 مشارکت جهاد دانشگاهی البرز در آموزش ، توانمند سازی متقاضیان

فلاح نژاد افزود: جهاد دانشگاهی در این طرح مسئولیت مطالعه، آموزش و توانمندسازی متقاضیان و اتصال آنها به بازار کار را به عهده دارد و امیدواریم مثل سایر طرح ها در اجرای طرح توسعه ملی مشاغل خانگی هم موفق باشد.

وی تاکید کرد: با اجرای این طرح از پتانسیل خانواده ها برای اشتغال زایی به خوبی استفاده می شود  و هزینه های مربوط به راه اندازی فضای تولید و ریسک فعالیت‌های بزرگ اقتصادی کاهش می یابد.

۵ مهر ۱۳۹۹ ۱۱:۲۵
روابط عمومی اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان البرز |
کد خبر : ۲۲۰,۸۵۶
کلیدواژه ها: کاهش روند راه‌اندازی مشاغل خانگی,بازار کار,توانمندسازی,جهاد دانشگاهی,اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی,استان البرز

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید