اجرای طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در استان سمنان

طرح ملی توسعه مشاغل خانگی، با همکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و جهاد دانشگاهی بعنوان یک نهاد توسعه ای، همزمان با سراسر کشور در استان سمنان آغاز شد.
اجرای طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در استان سمنان

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان سمنان، اسماعیل غنیان ضمن ابراز خرسندی به جهت همکاری دراین طرح با جهاد دانشگاهی استان گفت: تحقیقات، پژوهش ها و آموزش های کاربردی در کل استان از جمله ظرفیت ها و پتانسیل های جهاددانشگاهی استان سمنان است که نقش بسیار مطلوبی در توسعه داشته و بدلیل بسیار مهم بودن طرح ملی توسعه مشاغل خانگی، بسیار خوشحالیم که جهاد دانشگاهی به عنوان یک نهاد توسعه ای در کشور مسئولیت اجرای این طرح را بر عهده گرفته است.
وی از آغاز ثبت نام متقاضیان در این طرح خبر داد و افزود: طرح ملی توسعه مشاغل خانگی با همکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و جهاد دانشگاهی در ۳۱ استان کشور و با هدف کمک و رونق اقتصاد خانوار، تحقق شعار سال و توسعه جایگاه مشاغل خانگی در اقتصاد کشور اجرا می شود.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان با اشاره به افتتاح دبیرخانه این طرح ملی در جهاددانشگاهی استان سمنان گفت: با توجه به محدودیت زمانی، علاقه‌مندان می توانند از هم اکنون با مراجعه به سامانه inhb.ir اقدام به ثبت نام نمایند.
غنیان هدف از اجرای این طرح را تعامل با دستگاه های اجرایی و بخش خصوصی دخیل در اجرا و ارائه خدمات آموزش و مشاوره حضوری و غیرحضوری به متقاضیان مشاغل خانگی، توانمندسازی و اتصال به بازار و ایجاد زیرساخت های بازاریابی و فروش محصولات مشاغل خانگی و ایجاد امکان و تسهیل نظارت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر فرآیند اجرا از طریق نرم افزار کنترل پروژه و بازدیدهای میدانی دانست و گفت: حداقل سن ۱۸ سال، بومی استان محل ثبت نام، عدم اشتغال تمام وقت و نداشتن بیمه کارفرمایی از جمله شرایط ثبت نام در این طرح است.
وی اظهار کرد: طرح ملی توسعه مشاغل خانگی زنان سرپرست خانوار نیز در سال گذشته با همکاری جهاددانشگاهی استان سمنان ویژه زنان سرپرست خانوار در استان اجرا شد.

۷ مهر ۱۳۹۹ ۱۰:۵۲
کد خبر : ۲۲۰,۹۵۶
کلیدواژه ها: مشاغل خانگی,جهاددانشگاهی,طرح ملی,تحقق شعارسال,زنان سرپرست خانوار

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید