بسیج کلیه امکانات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی جهت خدمت رسانی به مردم سیل زده گیلان

جلسه شورای هماهنگی مدیران دستگاه های زیر مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان به ریاست عباس علیزاده، مدیرکل و رئیس شورای هماهنگی مدیران و با حضور کریم یاوری مشاور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی جهت رسیدگی به خسارات وارده ناشی از وقوع سیل در شهرستان تالش در اداره کل بهزیستی استان گیلان برگزار شد.
جلسه شورای هماهنگی به جهت کمک به سیل تالش

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان، عباس علیزاده مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان هدف از برگزاری این جلسه شورای هماهنگی مدیران را استفاده از تمام ظرفیت های دستگاه های اجرایی و شرکت های تابعه و همچنین وحدت رویه برای خدمت رسانی به مردم سیل زده شهرستان تالش دانست و از حضور به موقع مشاور مقام عالی وزارت در همین راستا تشکر کرد.

رئیس شورای هماهنگی مدیران با اشاره به دیدار نماینده وزیر با زارع استاندار گیلان، از همکاری دستگاه های متولی از جمله اداره کل بهزیستی استان گیلان از لحظات اول وقوع حادثه خبر داد و گفت: با توجه به خدمت رسانی اداره کل بهزیستی برای اقشار آسیب پذیر با همت این اداره کل کلیه نیروهای اجرایی به صورت آماده باش کامل در خدمت مردم این شهرستان تالش هستند.

یاوری مشاور نماینده ویژه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز در این جلسه حضور خود در استان گیلان را در راستای اجرای دستور مقام عالی وزارت و به منظور برآورد خسارات وارده و تسریع در رفع مشکلات سیل زدگان عنوان کرد.

وی با اشاره به ابلاغ وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، گفت: با دستور مقام عالی وزارت کلیه ارکان و شرکت های تابعه مکلف به کمک به سیل زدگان هستند.

یاوری با بیان اینکه اسکان خانواده‌های آسیب‌دیده از سیل و تامین نیازمندهای ضروری سیل زدگان در اولویت است، افزود : از تمامی ظرفیت های موجود در مجموعه دستگاه ها و شرکت های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای کمک به شرایط موجود به ویژه رفع مشکل بنگاه های اقتصادی و مشکلات معیشتی کارگرانی که در مناطق سیل زده هستند، بهره می گیریم.

سپس کاظم زاده نماینده رئیس سازمان بهزیستی کشور، نحوی نژاد مدیر کل بهزیستی استان گیلان و حسین نژاد مدیرکل تامین اجتماعی استان گیلان از پیش بینی خسارت های وارده و نحوه خدمت رسانی دستگاه های متولی گزارشی را اعلام کردند.

گفتنی است تیم های ویژه طرح محب و اورژانس اجتماعی (123) به منظور پیشگیری و کاهش بروز مشکلات روانی و اجتماعی در حوادث غیر مترقبه با مشارکت در ساختار دولتی و غیر دولتی که در آن روانشناسان با مشاوران و مددکاران اجتماعی شاغل در مراکز بنام گروه‌های فوریتی محب به صورت داوطلبانه فعالیت می‌کنند در شهرستان تالش مستقر شده اند.

در پایان مقرر شد کلیه دستگاه های متولی با فوریت، گزارشی از میزان خسارت های وارد شده و نیاز های ضروری مردم منطقه جهت تامین و ارسال به مناطق سیل زده ارائه دهند.
۲ مهر ۱۳۹۹ ۱۴:۳۸
روابط عمومی اداره کل تعاون, کار و رفاه اجتماعی گیلان |
کد خبر : ۲۲۰,۹۸۶
کلیدواژه ها: سیل تالش,وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی,نماینده ویژه وزیر

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید