جذب ۱۲۱ میلیارد تومان تسهیلات ویژه کسب و کارهای به شدت آسیب دیده از کرونا در کرمانشاه

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه در هفدهمین نشست کارگروه اشتغال استان کرمانشاه از جذب ۱۲۱ میلیارد تومان تسهیلات ویژه کسب و کارهای به شدت آسیب دیده از کرونا در کرمانشاه خبر داد.
جذب ۱۲۱ میلیارد تومان تسهیلات ویژه کسب و کارهای به شدت آسیب دیده از کرونا در کرمانشاه

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه،هفدهمین نشست کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان به ریاست حاتمی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری و با حضور حسن عزیزی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و دبیر کارگروه اشتغال، مجتبی قبادی مدیر دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استان، مدیران کل دستگاه های اجرایی و بانک های عامل و همزمان فرمانداران شهرستان های تابعه استان به صورت ویدئو کنفرانس در محل سالن جلسات شهدای دولت برگزار شد.

حسن عزیزی در این نشست ضمن تشریح اصلاحیه جدید دستور العمل طرح یارانه دستمزد، گفت: از ابتدای ابلاغ طرح یارانه دستمزد تاکنون تعداد ۳۹۳ کارفرما با 1172 قرارداد شرکت کرده اند .

وی در خصوص جذب تسهیلات ویژه کسب و کارهای به شدت آسیب دیده از کرونا نیز بیان کرد: از 34 هزار و 455 فقره درخواست به مبلغ ۲۳۸ میلیارد تومان ثبت شده در سامانه کارا ، تاکنون 14 هزار و 750 فقره پرونده با مبلغ ۱۲۱ میلیارد تومان در حمایت از 16 هزار و 100  فرصت شغلی در استان کرمانشاه جذب شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه در خصوص ثبت اشتغال های ایجادی در سامانه رصد نیز افزود: بر اساس برنامه ریزی و مطابق سند اجرایی اشتغال در سال جاری 47 هزار و 308  فرصت شغلی به طور ناخالص پیش بینی شده که تاکنون31 هزار و 236 فرصت شغلی ناخالص ایجاد شده است.

وی خواستار استفاده از تمام ظرفیت‌های استان برای تداوم کاهش نرخ بیکاری شد .

وی تاکید کرد: روندی که طی دو سه سال اخیر در خصوص کاهش نرخ بیکاری آغاز شده باید با جدیت ادامه یافته و همه مدیران نیز نهایت تلاش خود را به کار گیرند.

عزیزی در پایان گفت: تجربه نشان داد که می توانیم با همدلی و احساس مسوولیت وافر به نبرد با مشکل بیکاری پرداخته و نه تنها جلوی افزایش آن را بگیریم بلکه روند کاهشی را نیز آغاز کنیم.۱۶ مهر ۱۳۹۹ ۱۳:۳۶
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه |
کد خبر : ۲۲۰,۹۹۰
کلیدواژه ها: حسن عزیزی,کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان کرمانشاه,تسهیلات ویژه واحدهای آسیب دیده از کرونا,سامانه رصد

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید