با شیوع ویروس کرونا 8604 نفر در استان کرمانشاه مشمول دریافت بیمه بیکاری شدند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه در استودیوی خبری رادیو کرمانشاه گفت: با شیوع ویروس کرونا 8604 نفر در استان کرمانشاه مشمول دریافت بیمه بیکاری شدند
با شیوع ویروس کرونا 8604 نفر در استان کرمانشاه مشمول دریافت بیمه بیکاری شدند

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه،حسن عزیزی در خصوص بسته های حمایتی از کسب و کارهای به شدت آسیب دیده از کرونا در استان، بیان کرد: بر اساس ستاد مدیریت بیماری کرونا، 14 رسته کسب و کار در اثر شیوع ویروس کرونا به شدت آسیب دیده شناسایی شدند که به دو صورت مشمول بسته حمایتی قرار گرفتند.

وی افزود: کسانی که به طور موقت شغل خود را از دست داده بودند از طریق سامانه بیمه بیکاری درخواست خود را ثبت کرده که در استان کرمانشاه از این تعداد 8604 نفر مشمول دریافت بیمه بیکاری شدند و مقرری اسفند 98 و فروردین و اردیبهشت 99 آنان پرداخت شد.

وی ادامه داد: کسانی که متقاضی ادامه دریافت بیمه بیکاری هستند، پس از احراز هویت در دفاتر پیشخوان دولت لازم است در زیر سامانه بیمه بیکاری از سامانه جامع روابط کار ثبت نام نموده و موضوع را پیگری کنند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کرمانشاه در ادامه گفت: برای کسانی که کسب و کار خود را از دست داده اند نیز پس از تأیید دستگاه اجرایی صادر کننده مجوز و دریافت پیامک، می توانند در سامانه کارا ثبت نام خود را کامل و به بانک عامل تعیین شده برای دریافت این تسهیلات مراجعه کنند.

وی افزود: در استان کرمانشاه تاکنون بیش از 24 هزار و 500 فقره پرونده با مبلغ 239 میلیارد تومان درخواست خود را در سامانه کارا ثبت کرده و تاکنون 124 میلیارد تومان در حمایت از 16 هزار و 200 فرصت شغلی پرداخت شده است.

وی تصریح کرد: بر اساس اعلام ستاد مدیریت بیماری کرونا، مهلت ثبت نام و پرداخت تسهیلات ویژه کسب و کارهای به شدت آسیب دیده از کرونا تا پایان مهر ماه 99 تمدید شده است.

 

 

 

۷ مهر ۱۳۹۹ ۱۴:۰۳
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه |
کد خبر : ۲۲۰,۹۹۴
کلیدواژه ها: حسن عزیزی,گفتگو خبری با رادیو کرمانشاه,بیمه بیکاریتسهیلات کرونا

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید