مجوز راه‌اندازی ۳۹ مرکز "مثبت زندگی" به استان مرکزی اختصاص یافت

مدیرکل بهزیستی استان مرکزی گفت: مجوز راه‌اندازی ۳۹ مرکز "مثبت زندگی" به استان مرکزی اختصاص یافت.
مجوز راه‌اندازی ۳۹ مرکز "مثبت زندگی"در استان مرکزی
به گزارش روابط عمومی تعاون،کارو رفاه اجتماعی استان مرکزی،زهرا امینی با اشاره به اقدامات مراکز مثبت زندگی در استان اظهار کرد: تاکنون مجوز راه‌اندازی 39 مرکز مثبت زندگی به استان مرکزی برای جذب و جانمایی در مناطقی که بیشترین تمرکز مددجو دارند، داده شده است.

وی افزود: حدود یک سال گذشته برای جانمایی مسکن مددجویان سامانه‌ای تعریف شده که پس از آن دستورالعمل مراکز مثبت زندگی به استان‌ها ابلاغ شد و این مراکز زیرگروه ماده 26 قانون تنظیم بخشی از مقررات دولت است و در ماده 4 این قانون ضرورت مجتمع‌های خدمات بهزیستی بیان شده است.

مدیرکل بهزیستی استان مرکزی ادامه داد: این کار به صورت غیردولتی است و افرادی در این راستا ثبت نام کردند؛ 70 امتیاز به شکل آپلود مدارک آنها، شرایط تحصیلاتی و غیره و 30 امتیاز مصاحبه است که در این زمینه تیمی در بهزیستی متشکل از معاونان و کارشناسان مربوطه برای ارزیابی تشکیل شده است.

امینی بیان کرد: از 164 نفر متقاضی 56 نفر توانستند امتیاز لازم را کسب کنند و برای مصاحبه دعوت شدند که از این تعداد 39 نفر با کسب بالاترین امتیاز به مرحله نهایی راه پیدا کردند و مصاحبه با مسئولان فنی نیز انجام شده و در سامانه تخصصی سازمان بهزیستی کشور مکان را بارگذاری می‌کنند.

وی با اشاره به این که تعداد 20 مجوز فعالیت صادر شده و 19 مورد در حال انجام است، گفت: موضوع مکان مراکز مثبت زندگی موضوع مهمی است به طوری که در مناطقی که تعداد پرونده‌های مددجویان از جمله مناطق حاشیه‌ای و مناطقی که افراد ضعیف و خانواده‌های آسیب‌پذیر زیاد هستند باید مکان مراکز مثبت زندگی باشد.

مدیرکل بهزیستی استان مرکزی عنوان کرد: مناسب‌سازی فضایی که به عنوان مکان مراکز مثبت زندگی معرفی می‌شوند یکی دیگر از مهم‌ترین موضوعات درباره مراکز مثبت زندگی است؛ به‌طوری که اگر فضا مناسب نباشد مجوز فعالیت صادر نمی‌شود، بنابراین باید بر اساس دستورالعمل‌ها از جمله متراژ محیط، مناسب‌سازی محیط، نرده‌گذاری و سایر موارد باشد.

امینی خاطرنشان کرد: در مراکز مثبت زندگی به دنبال افزایش دسترسی همه مردم به این مراکز هستیم، 22 فعالیت مهم سازمان بهزیستی به مراکز مثبت زندگی واگذار شده تا بتوانند به صورت تخصصی فعالیت داشته باشند.
۱۴ مهر ۱۳۹۹ ۱۲:۳۳
روابط عمومی تعاون،کارو رفاه اجتماعی استان مرکزی |
کد خبر : ۲۲۱,۱۳۶
کلیدواژه ها: بهزیستی, استان مرکزی,مثبت زندگی,تعاون کار مرکزی

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید