مدیر اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان: هماهنگی جهت اجرای طرح پرداخت یارانه دستمزد در استان

جلسه توجیهی و تشریحی هماهنگی جهت اجرای طرح پرداخت یارانه دستمزد با حضور کارشناسان شهرستانی ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گلستان برگزار شد.
مدیر اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان: هماهنگی جهت اجرای طرح پرداخت یارانه دستمزد در استان

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان، در این جلسه بی باک مدیر توسعه کارآفرینی و اشتغال استان ضمن تشریح جزئیات طرح گفت: طرح یارانه دستمزد یکی از برنامه ها و سیاست های دولت در حوزه اشتغال بوده که در شرایط بحران اقتصادی به ویژه شیوع ویروس کرونا در تمامی شهرستانهای استان اجرا می شود.

وی اظهار کرد: یارانه دستمزد وجهی است که توسط دولت به موجب شیوه نامه به صورت ماهانه بابت بخشی از دستمزد نیروی کار شغل اولی به میزان 30 درصد حداقل دستمزد مصوب شورای عالی کار به کارفرما پرداخت می شود. منابع این طرح از محل منابع پیش بینی شده اشتغال در قانون بودجه سنواتی، کمک های مردمی و منابع ناشی از اجرای  هدفمندی یارانه ها تامین می شود.

بی باک با اشاره به این که جامعه هدف طرح پرداخت یارانه دستمزد جوانان بیکار جویای کار شغل اولی هستند گفت: محل اجرای این طرح در مناطق محروم و کم برخوردار از اشتغال و مشمول بنگاههای اقتصادی رسمی فعال دارای کد بیمه کارگاهی و سایر شرایط مندرج در شیوه نامه است.

وی در ادامه افزود: در این طرح  شرایط سنی برای شغل اولی حداقل 20سال و حداکثر 35سال، و دارای مدرک تحصیلی دیپلم و بالاتر است و زنان سرپرست خانوار از شرایط سنی معاف هستند. از اهداف اصلی طرح یارانه دستمزد، کاهش هزینه های بکارگیری نیروی کار جدید برای کارفرما و پایداری تولید و اشتغال و همچنین افزایش فرصت اشتغال بویژه برای جوانان جویای کار و حمایت از بنگاههای بخش خصوصی و تعاونی به شدت آسیب دیده از شیوع کرونا است.

مدیر  توسعه  کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان خاطرنشان کرد: این طرح به عنوان ابزار تشویقی برای جذب نیروی کار جدید توسط کارفرمایان بخش های خصوصی و تعاونی در نظر گرفته شده است. متقاضیان جویایی کار و کارفرمایان می توانند با مراجعه به سامانه یارانه دستمزد به آدرس https://pyd.mcls.gov.ir ضمن  مطالعه دستورالعمل مذکور در صورت واجد شرایط بودن نسبت به ثبت نام در این طرح اقدام کنند.

۷ مهر ۱۳۹۹ ۱۱:۰۲
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان |
کد خبر : ۲۲۱,۳۳۲
کلیدواژه ها: طرح,یارانه,دستمزد,گلستان,جویای کار

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید