۱۳۰ میلیارد تومان تسهیلات کرونا در استان کرمانشاه پرداخت شد

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه در هیجدمین نشست کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان کرمانشاه گفت: ۱۳۰ میلیارد تومان تسهیلات کرونا در استان کرمانشاه پرداخت شد.
۱۳۰  میلیارد تومان تسهیلات کرونا در استان کرمانشاه پرداخت شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه، هیجدهمین نشست کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان کرمانشاه به ریاست هدایت حاتمی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری و با حضور شهریار حیدری نماینده مردم شهرستان های سرپل ذهاب، گیلانغرب و قصرشیرین در مجلس شورای اسلامی، حسن عزیزی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و دبیر کارگروه اشتغال، حبیب اله وفایی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و مدیران کل دستگاه های اجراییف موسسات و بانک های عامل در سالن جلسات تدبیر استانداری برگزار شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه در ابتدای این نشست ضمن ارائه گزارشی از روند پرداخت تسهیلات ویژه کسب و کارهای به شدت آسیب دیده از کرونا، بیان کرد: تاکنون ۱۳۰ میلیارد تومان تسهیلات ویژه کرونا توسط مؤسسات و بانک های عامل استان پرداخت شده و کرمانشاه در بحث پرداخت این تسهیلات در رتبه ششم کشور قرار دارد.

حسن عزیزی در ادامه ضمن اشاره به اشتغال های ایجاد شده بر اساس گزارش سامانه رصد به تحقق 67 درصدی اشتغال های تعهد شده بر اساس سند اشتغال استان اشاره کرد و گفت: بر اساس سند اشتغال امسال باید ۴۷ هزار و ۳۰۸ فرصت شغلی ناخالص با هدف کاهش ۲/۵ درصد نرخ بیکاری استان ایجاد شود که تاکنون ۳۱ هزار و ۸۸۶ فرصت شغلی معادل ۶۷ درصد تعهد، شغل ایجاد شده که خوشبختانه از برنامه سند اشتغال جلوتر هسیتم.

وی اضافه کرد: شهرستان سرپل ذهاب از ۲ هزار و ۶۲۲ تعهد اشتغال خود تاکنون ۲ هزار و ۲۲۹ معادل ۸۷ درصد، بیشترین فرصت شغلی را به وجود آورده و شهرستان سنقرو کلیایی، صحنه و ثلاث باباجانی رتبه های بعدی قرار دارند، اما شهرستان کرمانشاه ۱۰ هزار و ۷۲ فرصت شغلی داشته که معادل ۶۰ درصد تعهد ۱۷ هزار و ۹۲۰ شغلی این شهرستان است.

نماینده مردم شهرستان های قصرشیرین، گیلانغرب و سرپل ذهاب در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه با اشاره به پتانسیل و ظرفیت های بالای اقتصادی استان و داشتن پنج مرز رسمی؛ اشتغال را بدون جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی امکان پذیر ندانست.

شهریار حیدری با اشاره به تنگناهای مالی دولت از تحریم های ظالمانه آمریکا و دشمنان منطقه ای اظهار کرد: باید به فکر جذب سرمایه گذاری و توسعه اشتغال در بخش خصوصی باشیم.

وی با اشاره به ظرفیت رایزنی نمایندگان مجلس شورای اسلامی در سطح ملی از مدیران دستگاه های اجرایی خواست موانع و مشکلات سر راه سرمایه گذاری بخش خصوصی و یا مشکلات قانونی را احصا کنند تا نمایندگان در سطح ملی آنها در دستورکار قرار دهند.

۷ مهر ۱۳۹۹ ۱۱:۱۱
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه |
کد خبر : ۲۲۱,۳۹۴
کلیدواژه ها: شهریار حیدری,کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری کرمانشاه,سامانه رصد,تسهیلات کرونا

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید