ایجاد اشتغال ایثارگران و فرزندان شاهد در البرز تسهیل می شود

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان البرز در نشست هماهنگی با مدیرکل و کارشناسان بنیاد شهید و امور ایثارگران از تسهیل اشتغال ایثارگران وفرزندان شاهد در البرز در راستای اجرای تفاهم نامه کشوری بنیاد شهید و وزارت تعاون،کارورفاه اجتماعی خبر داد.
ایجاد اشتغال ایثارگران و فرزندان شاهد در البرز تسهیل می شود

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ،کارورفاه اجتماعی استان البرز ؛ حسین فلاح نژاد در این جلسه که به منظور اجرایی شدن تفاهم نامه کشوری فی مابین وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی و بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور در خصوص اشتغال ایثارگران در استان البرز صورت گرفت گفت : این تفاهم‌نامه در سطح کشور نیز بین وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور با اهدافی چون کمک به تأمین اشتغال ایثارگران، کمک به اشتغال پایدار شاغلین کسب‌ و کارها و تلاش برای ساماندهی و توسعه طرح‌های خوداشتغالی و کارآفرینی ایثارگران به امضا رسید.

توجه ویژه به ظرفیت های اشتغال و تعاون استان برای حمایت از اشتغال ایثارگران

وی بر استفاده از ظرفیت های حوزه اشتغال و تعاون به جهت ایجاد فرصت شغلی برای خانواده های معزز شهدا و ایثارگران در استان در راستای اجرایی شدن تفاهم نامه کشوری در البرز تاکید و اظهار کرد : ایجاد، حفظ و حمایت از اشتغال موجود از مهمترین برنامه های مجموعه تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان است و این اداره کل همواره با تعامل مناسب با بنیاد شهید و ایثارگران استان توجه ویژه ای در امر اشتغال و حمایت از خانواده شهدا و ایثارگران در این خصوص دارد.

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان نیز در ادامه بر برگزاری جلسات هماهنگی در استان در راستای عملیاتی سازی تفاهم نامه مذکور بین ادارات کل طرف تفاهم نامه تاکید کرد .

وی در خصوص بندهای تفاهم نامه تعهد شده از سوی طرفین خاطر نشان کرد : استفاده از ظرفیت های طرح های اشتغال زا نظیر طرح کارورزی ،استفاده از ظرفیت کاریابی ها در اشتغال فرزندان شاهد وایثارگران، معرفی مشوق های بنیاد شهید به شرکت هایی که ایثارگران را جذب نمایند از سوی این بنیاد، ارائه آموزش‌های لازم برای کارآفرینی مهارت بنیان با استفاده از ظرفیت‌های سازمان فنی و حرفه‌ای ، ایجاد اشتغال جامعه ایثارگران با استفاده از ظرفیت ایجاد تشکل های تعاونی ،تسهیل شرایط شغلی ایثارگران با استفاده از مشوق‌های بیمه‌ای از جمله تعهدات تفاهم نامه می باشد که در استان نیز با همکاری مشترک اجرایی می شود.

فلاح نژاد افزود : آسایش امروز ما مدیون فداکاری‌هایی است که شهدا و ایثارگران با گذشتن از جان و سلامتی خود فراهم کردند و امروز نیز وظیفه همه ما خدمت‌ رسانی به این عزیزان است و قطعا در این خصوص  ظرفیت‌های موجود در مجموعه تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حوزه اشتغال و تعاون در قالب ضوابط قانونی ونیز همکاری های مشترک این دو نهاد در اختیار این عزیزان گذاشته می شود.

ایجاد کارگروه های ویژه در البرز برای اجرای تفاهم نامه کشوری بنیاد شهید و وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی

در ادامه این نشست سلیمان رستمیان رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران البرز در خصوص این تفاهم نامه گفت: کارگروه های ویژه برای اجرا و تسهیل تفاهم نامه کشوری مذکور تشکیل  شده و خواهد شد زیرا انعقاد این تفاهم نامه، حائز اهمیت است و باید در نهایت منجر به اشتغال‌زایی و خدمت به ایثارگران در استان شود.

اجرای تفاهم نامه گامی مثبت در راستای اشتغال زایی ایثارگران البرز

وی در ادامه تصریح کرد: متاسفانه ایثارگران و فرزندان شاهد با مشکل بیکاری به طور جدی مواجه هستند و با توجه به محدود بودن ظرفیت اشتغال دولتی، انعقاد واجرای این تفاهم نامه می‌تواند قدمی مثبت در راستای اشتغال زایی ایثارگران در البرز باشد .

رستمیان تاکید کرد: امیدواریم با اجرای این تفاهم نامه و مشارکت  مجموعه اداره کل تعاون ،کار و رفاه اجتماعی  وفنی و حرفه ای وتامین اجتماعی استان بتوانیم قدمی مثبت در راستای رفع مشکلات ایثارگران و اشتغال زایی این عزیزان در البرز برداریم.

مدیر کل بنیاد شهید استان خاطرنشان کرد : اگر ایثارگری و گذشت ایثارگران نبود نظام مقدس جمهوری اسلامی استوار نمی‌ماند، لذا باید تلاش کرد تا ایثارگران در رفاه و آسایش باشند.

۷ مهر ۱۳۹۹ ۱۴:۰۹
روابط عمومی اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان البرز |
کد خبر : ۲۲۱,۳۹۸
کلیدواژه ها: تسهیل اشتغال ایثارگران و فرزندان شاهد,بنیاد شهید و امور ایثارگران,حسین فلاح نژاد,مدیرکل تعاون،کارورفاه اجتماعی,استان البرز

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید