عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه: دغدغه مهم نمایندگان در مجلس اشتغال جوانان است

شهریار حیدری عضو مجمع نمایندگان در مجلس شورای اسلامی در هیجدهمین نشست شورای اشتغال استان کرمانشاه: دغدغه مهم نمایندگان در مجلس شورای اسلامی اشتغال و بیکاری جوانان است
دغدغه مهم نمایندگان در مجلس شورای اسلامی اشتغال و بیکاری جوانان است

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه شهریار حیدری عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه در هجدهمین نشست کارگروه اشتغال استان کرمانشاه، دغدغه مهم نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی را بحث اشتغال و بیکاری جوانان دانست و گفت : اشتغال بدون سرمایه گذاری امکانپذیر نیست و برای سرمایه گذاری هم باید ظرفیت‌هایی وجود داشته باشد که از این نظر کرمانشاه برای سرمایه گذاری چیزی کم ندارد و بهشت سرمایه گذاری است.

شهریار حیدری با تاکید بر لزوم اجرای جدی سند اشتغال استان، افزود: سند اشتغال استان، سندی راهبردی و کاربردی است که می‌تواند درایجاد اشتغال و کاهش نرخ بیکاری استان موثر باشد، اما این امر مستلزم همراهی و همدلی همه مجموعه استان است.

وی ادامه داد: با تلاش‌هایی که طی چندسال اخیر و بر مبنای سند اشتغال صورت گرفته، تا حدودی از نرخ بالای بیکاری که سابقا داشتیم فاصله گرفته‌ایم، لذا باید کماکان این برنامه در دستور کار باشد و به صورت جدی ادامه اجرایی شود.

عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه گفت: همچنین در بحث جذب تسهیلات حمایتی اشتغالزایی نیز نیازمند اهتمام و تلاش زیاد دستگاه‌های اجرایی هستیم که برای نمونه کمیته امداد استان در این زمینه موفقیت‌های خوبی داشته است.

وی ادامه داد: مجمع نمایندگان استان همراهی و همکاری خوبی با مجموعه دستگاه‌های اجرایی استان خواهد داشت، تا بتوانیم مشکلات پیش روی اشتغال را برداریم.

 حیدری با بیان اینکه مرز‌ها از جمله مهمترین ظرفیت‌های استان برای جذب سرمایه گذار هستند، گفت : هرچند به دلیل شیوع کرونا طی ماه‌های گذشته فعالیت مرز‌های استان تاحدودی متوقف شده بود، اما با تلاش‌های انجام شده تعدادی از آن‌ها بازگشایی شده‌اند.  

گفتنی است: سند اجرایی سه ساله اشتغال استان کرمانشاه توسط حسن عزیزی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و دبیرخانه کارگروه اشتغال و سرمایه­ گذاری استان مستقر در اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و با حمایت بازوند استاندار کرمانشاه، هدایت حاتمی معاون هماهنگی امور اقتصادی، رئیس سازمان مدیریت و برنامه یزی و دیگر دستگاه های اجرایی متولی اشتغال، فرمانداران شهرستان های تابعه و به روش استقرایی از جزء به کل و با هدف تعیین تکلیف ایجاد فرصت های شغلی توسط دستگاه های اجرایی در شهرستان های تابعه در سال 1398، 1399 و 1400 با هدف رسیدن به متوسط نرخ بیکاری کشور تدوین و چاپ شده است. 

۶ مهر ۱۳۹۹ ۱۴:۲۵
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه |
کد خبر : ۲۲۱,۴۰۶
کلیدواژه ها: شهریار حیدری,کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری کرمانشاه,سامانه رصد,تسهیلات کرونا

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید