هشتمین جلسه کمیته فنی اشتغال پایدار روستایی و عشایری استان آذربایجان غربی برگزار شد

هشتمین جلسه کمیته فنی اشتغال پایدار روستایی و عشایری استان آذربایجان غربی با دستور کار بررسی طرحهای جدید دارای توجیه فنی و اقتصادی مناسب دستگاههای اجرایی به ریاست سرپرست اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی برگزار شد.
هشتمین جلسه کمیته فنی اشتغال پایدار روستایی و عشایری استان آذربایجان غربی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی، محمدرضا آمیان در جلسه کمیته فنی اشتغال پایدار روستایی و عشایری استان که در محل اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان برگزار شد، گفت: طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری در راستای اجرای قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری از محل منابع صندوق توسعه ملی اجرا می شود.


وی تاکید کرد: تسهیلات طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری، صرفا به طرح های دارای توجیه اقتصادی و اشتغال زا پرداخت می شود و تلاش می کنیم ادامه اجرای این طرح را نیز به صورت کارشناسی و با نتیجه بخشی بهتر در استان اجرا کنیم تا از طریق آن، هدف دولت در تثبیت جمعیت روستایی، ایجاد اشتغال در روستاها و جلوگیری از ایجاد حاشیه نشینی در شهرها تامین شود.
آمیان همچنین گفت: از زمان شروع طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری در استان، نظارت های لازم بر روند اجرای طرح نیز آغاز شده و لازم است این امر به صورت مستمر و دقیق انجام گیرد. بررسی طرحهای جدید دارای  توجیه فنی و اقتصادی مناسب دستگاههای اجرائی و بررسی طرحهای مشمول تسهیلات متمم از دستورات کاری این جلسه بود.

در این جلسه 2 طرح سازمان بهزیستی در حوزه قالیبافی جمعا به مبلغ 1000 میلیون ریال و با اشتغالزایی 2 نفر ، 3 طرح سازمان میراث فرهنگی با عناوین مرکز گردشگری سلامت ، سفره خانه سنتی ، اقامتگاه بوم گردی جمعا به مبلغ 49000 میلیون ریال و اشتغالزایی 34 نفر و یک طرح دانشگاه علوم پزشکی تحت عنوان مرکز امداد پرستاران با هدف ارائه خدمات بهتر با قیمت پائین تر به مبلغ 32000 میلیون ریال و اشتغالزایی 22 نفر به تصویب رسید .

۱۴ مهر ۱۳۹۹ ۱۳:۲۵
کد خبر : ۲۲۱,۴۵۸
کلیدواژه ها: جلسه کمیته فنی اشتغال پایدار روستائی و عشایری ، آذربایجان غربی

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید