مدیرکل دفتر امور فرهنگی در زنجان: " کار" با فرهنگ کار ارزش می‌یابد

مدیرکل دفتر امور فرهنگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان این که کار با فرهنگ کار ارزش می یابد، گفت: تلاش می‌کنیم تا سند ارتقای فرهنگ کار به‌عنوان سند بالادستی در کشور ابلاغ شود.
تلاش داریم سند ارتقای فرهنگ کار را به‌عنوان سند بالادستی ابلاغ کنیم

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، شهریار احمدبیگی در مراسم افتتاح خانه فرهنگ کار و تلاش در شرکت‌های ریخته گری آلومینیوم ابهر و کشت و صنعت دشت خرمدره، عنوان کرد: بی انصافی است که در چرخه تولید، فقط از کارگر بخواهیم که کالای با کیفیت تولید کند و نقش دیگر نهادها را نادیده بگیریم.
وی با اشاره به اینکه متاسفانه فرهنگ کار در ایران بد معنی شده است، افزود: ما در دفتر امور فرهنگی ۲۰۰ شاخص را استخراج کرده‌ایم که هم علت و هم معلول تولید هستند. اگر قرارداد کار نامعین باشد، دستمزد ناعادلانه بوده و فرهنگ سازمانی استبدادی باشد، نباید انتظار محصول نهایی باکیفیت را داشته باشیم.
مدیرکل دفتر امور فرهنگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: استان زنجان به لحاظ فرهنگ کار دارای یک عقبه تاریخی بوده و در این حوزه بسیار خوشنام است. زنجان معروف است که افراد بدون نگاه به نتیجه، تلاش می‌کنند.
احمد بیگی ادامه داد: اگر ما فرهنگ کار را درست تبیین کنیم، در محیط کار مشکلات به حد چشمگیری کاهش می‌یابد و رمز موفقیت کشورهای توسعه یافته در سرمایه‌گذاری در همین حوزه است.
وی با اشاره به اینکه کار با فرهنگ کار ارزش می‌یابد، تاکید کرد: باید کاری کنیم که قهرمان جامعه و جوانان ما نیروی کار باشد. هیچ چیزی جز کار درست، جامعه را نمی‌سازد و مشکلات را اصلاح نمی‌کند.
مدیرکل دفتر امور فرهنگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه حدود ۲۰۳ خانه فرهنگ کار و تلاش فعال در کشور داریم، خاطرنشان کرد: باید کاری کنیم که فرهنگ کار نهادینه شده و از همین منظر، روحیه نیروی کار تقویت شود تا این موضوع در جامعه جا بیافتد که کار مقدس است.
احمدبیگی یادآور شد: ما تلاش داریم تا نهضت ارتقای فرهنگ کلی کار کشور را ایجاد کنیم و امید داریم با ابلاغ رئیس جمهور، سند ارتقای فرهنگ کار را به‌عنوان سند بالادستی تا پیش از عید عملیاتی کنیم.
وی در خاتمه تصریح کرد: برای ارتقای فرهنگ کار، باید از مدارس شروع کنیم و در کتب درسی به کار ارزش قائل شویم. با صدا و سیما هم مکاتباتی داریم تا فیلم‌هایی تولید کند که بر ارزش کار و نیروی کار تاکید کند.

۱۶ مهر ۱۳۹۹ ۱۱:۵۹
اداره_کل_تعاون,کارورفاه_اجتماعی_استان_زنجان |
کد خبر : ۲۲۱,۵۵۶
کلیدواژه ها: احمدبیگی,مدیرکل دفتر امور فرهنگی وزارت تعاون,فرهنگ کار

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید