کردستان با بیش از ۵۴۰۰ شهید بومی سرزمین مجاهدت‌های خاموش است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان در نشست ویدیو کنفرانس وزیر کار با جامعه ایثارگران شاغل در ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی سراسر کشور به آمار ۵۴۶۷ شهید بومی استان در سال‌های دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: با توجه به این ایثارگری ها و فداکاری ها، این استان سرزمین مجاهدت‌های خاموش و فداکاری های بزرگ است.
ویدیو کنفرانس به مناسبت هفته دفاع مقدس مقام عالی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با استان ها

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان، برهان صلواتی با بیان این که شهدای کردستان، مظلوم ترین شهدا از نگاه رهبر انقلاب هستند، افزود: این مظلومیت به حدی بوده که خانواده شهدا پس از شهادت عزیزانشان، از سوی ضد انقلاب مورد آزار و اذیت قرار می گرفتند.

صلواتی اظهار کرد: علاوه بر شهدای بومی جنگ تحمیلی، تعداد ۹ هزار جانباز، ۸۴۰ نفر آزاده، ۶۷ خانواده سه شهید به بالا، ۱۲۰۰ سرباز شهید، ۱۰۰۰ شهید پیشمرگ کرد مسلمان، ۵۰ شهید روحانی، 18 هزار شهید مهاجر و در مجموع نزدیک به ۲۴ هزار نفر در کردستان شهید شدند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان سپس از توجه ویژه وزیر کار به جایگاه ایثارگران قدردانی کرد و با بیان این که ۴۰ نفر از همکاران اداره کل کار کردستان ایثارگر و اغلب در پست‌های مدیریتی و اثرگذار سازماندهی شده اند، افزود: خوشبختانه با حمایت‌های وزیر کار، اجلاسیه شهدای کارگر کردستان به عنوان ارزشمندترین اجلاسیه با حضور مقام های کشوری و استانی اردیبهشت سال ۱۳۹۸ در سنندج برگزار شد.

گفتنی است: در این ویدئو کنفرانس عبدالله محمدی همکار اداره کل و از رزمندگان و جانبازان جنگ تحمیلی‌ بصورت زنده با وزیر کار گفت وگو کرد.


۷ مهر ۱۳۹۹ ۰۹:۲۱
کد خبر : ۲۲۱,۶۰۰
کلیدواژه ها: هفته دفاع مقدس, سرزمین مجاهدت های خاموش, رهبر انقلاب, تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان, ویدیوکنفرانس,برهان صلواتی

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید