بیش از 3 هزار نفر در نیمه نخست امسال در خراسان شمالی آموزش‌های فنی و حرفه‌ای را فراگرفتند

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای خراسان شمالی گفت: سه هزار و ۸۵۰ نفر در نیمه نخست امسال در استان آموزش‌های فنی و حرفه‌ای را فراگرفتند که این رقم، به علت شیوع ویروس کرونا، در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۴۱ درصد کاهش یافته است.
کاهش مهارت‌آموزی خراسان شمالی بدلیل بیماری کرونا
به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی،  فرج الله راد اظهارکرد: در نیمه نخست پارسال ۶ هزار و ۵۱۴ نفر از آموزش های فنی و حرفه ای آموزشگاه های بخش دولتی در استان بهره مند شده بودند.
وی افزود: بر اساس مصوبه ستاد پیشگیری از کرونای استان، مراکز دولتی و آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای خراسان شمالی در شش ماه اول سال جاری، تنها به مدت ۲ ماه به صورت حضوری فعالیت داشتند و بخش مختصری از آموزش ها نیز به شیوه مجازی ارائه شده است.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای خراسان شمالی گفت: از مجموع این تعداد هزار و ۸۲۸ نفر در مراکز ثابت استان آموزش دیده اند.
راد افزود: همچنین از مجموع فراگیران ۴۶۷ نفر در پادگان، ۲۰۸ نفر در زندان، ۳۱۷ در مناطق روستایی و عشایری، ۱۳۲ نفر در جوار دانشگاه، ۱۱۳ نفر در سکونتگاه های غیررسمی و ۵۰۱ نفر نیز در صنایع، ۴۵ نفر در مراکز زیر پوشش بهزیستی و ۲۳۹ نفر نیز در محیط کار واقعی آموزش مهارت دیده اند.
وی خاطرنشان کرد: هم اینک ۱۰ مرکز شامل ۵۹ کارگاه ثابت و ۴۰ کارگاه سیار در بخش دولتی استان کار مهارت آموزی را انجام می دهند.
۷ مهر ۱۳۹۹ ۱۴:۲۹
روابط عمومی تعاون ، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی |
کد خبر : ۲۲۱,۶۲۸
کلیدواژه ها: آموزش فنی و حرفه‌ای خراسان شمالی,مهارت آموزی,آموزشگاه های دولتی,آموزش مجازی,

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید