مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان: استفاده از ظرفیت شرکت های تعاونی تولید لباس سنتی به ایجاد اشتغال کمک می کند

مدیرکل تعاون، کارو رفاه اجتماعی گیلان گفت: تشکیل شرکت تعاونی تولیدی لباس های محلی و استفاده از ظرفیت های بخش تعاون در این حوزه می تواند به احیا و ترویج فرهنگ استفاده از لباس های سنتی در کشور و همچنین ایجاد اشتغال در استان کمک کند.
حمایت از شرکت های تعاونی تولید لباس سنتی

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان، علیزاده در بازدید از موزه مردم شناسی و صنایع دستی قاسم آباد شهرستان رودسر از حمایت اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان برای ثبت و تشکیل شرکت تعاونی به منظور تولید لباس های قاسم آبادی و سنتی خبر داد.

وی با اشاره به ماهیت کار گروهی در قالب شرکت تعاونی و همچنین استفاده از امتیازات قانونی این شرکت ها گفت:  تشکیل شرکت تعاونی تولیدی لباس های محلی و استفاده از ظرفیت های بخش تعاون در این حوزه می تواند به احیا و ترویج فرهنگ استفاده از لباس های سنتی در کشور و همچنین ایجاد اشتغال در استان کمک کند. همچنین این شرکت ها می توانند ضمن تامین مواد مورد نیاز برای تولید محصولات خود، نیاز های بازار را شناسایی و براساس این نیاز ها محصولات متنوع تولید و به بازار عرضه کنند.

 موزه مردم شناسی و صنایع دستی قاسم آباد از توابع شهرستان رودسر از جمله موزه‌های خصوصی استان گیلان است که بیش از ۴ هزار قلم شیء در حوزه مردم‌شناسی و صنایع‌دستی مربوط به نواحی مختلف گیلان به‌ویژه شرق گیلان و منطقه قاسم آباد  نظیر ادوات کشاورزی، صید و صنایع دستی روستا شامل: نمدمالی، چادرشب بافی، چلنگری، سفال گری، عکس های قدیمی از روستا و آداب و رسوم بومی منطقه، اسناد و مدارکی ازجمله عقدنامه، صلح نامه‌ها و بافته های ابریشمی، انواع شیشه ها، چراغ های روشنایی، وسایل اوزان، انواع قفل ها، انواع مخازن چوبی، برنج، دستگاه چای خشک کنی سنتی و…. را در خود جای داده است.

۷ مهر ۱۳۹۹ ۱۰:۴۰
روابط عمومی اداره کل تعاون, کار و رفاه اجتماعی استان گیلان |
کد خبر : ۲۲۱,۶۴۲
کلیدواژه ها: تولید لباس سنتی,شرکت های تعاونی,ثبت و تشکیل,شهرستان رودسر

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید