اختصاص 1500 سهمیه به استان کرمانشاه در طرح ملی توسعه مشاغل خانگی

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه گفت: در اجرای طرح ملی توسعه مشاغل خانگی 1500نفر سهمیه به استان کرمانشاه اختصاص یافت.
اختصاص 1500 نفری سهمیه به استان کرمانشاه در اجرای طرح ملی توسعه مشاغل خانگی

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه در خصوص توسعه و ایجاد کسب و کارهای خرد و خانگی در قالب طرح توسعه مشاغل خانگی، بیان کرد: طرح ملی توسعه مشاغل خانگی با همکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و جهاد دانشگاهی در ۳۱ استان کشور و با هدف، کمک و رونق اقتصاد خانوار، تحقق شعار سال و همچنین حمایت از توسعه و ایجاد کسب و کارهای خرد و خانگی ذیل برنامه اشتغال فراگیر اجرا می شود.

وی هدف اصلی طرح را ایجاد و تثبیت اشتغال از طریق توسعه کسب و کارهای خانگی و ساز و کار توسعه کسب و کارهای خانگی و محلی در بستر زنجیره ارزش مربوطه و اتصال پایدار به بازار عنوان کرد و گفت: طرح ملی توسعه مشاغل خانگی شامل سه مرحله شناسایی مزیتی ها و فرصت ها، توانمند سازی متقاضیان و اتصال به بازار است.

حسن عزیزی افزود: اجرای این طرح در استان بر عهده  سازمان جهاد دانشگاهی استان است و با توجه به محدودیت زمانی، علاقه‌مندان می توانند با مراجعه به سامانه " inhb.ir" اقدام به ثبت نام کنند.

وی همچنین اظهارکرد: حداقل سن ۱۸ سال، بومی استان محل ثبت نام، نداشتن اشتغال تمام وقت و نداشتن بیمه کارفرمایی از جمله شرایط متقاضیان ثبت نام در این طرح است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه با اشاره به طرح توانمندسازی اقتصادی54 هزار و 300  نفر از متقاضیان مشاغل خانگی در 31 استان کشور ادامه داد: سهمیه استان کرمانشاه در طرح ملی توسعه مشاغل خانگی 1500 نفر است.

وی اضافه کرد: متقاضیان می توانند در هر یک از 10 رسته منتخب شامل: ویرایشگر متون، مترجم (کتاب و مقاله)، برنامه‌نویس، انیماتور، گلیم بافی، سازنده پاپوش‌های سنتی، تولیدات چرمی دست دوز، فرش بافی، پوشاک و تولیدعسل ثبت نام کنند.

عزیزی با اشاره به ظرفیت های مطلوب جهاد دانشگاهی استان، از این سازمان  به عنوان یک نهاد توسعه ای نام برد و افزود: در طرح پایلوت این طرح ملی توسط سازمان جهاد دانشگاهی استان گام های بسیار خوبی برداشته شد که نشان از توانمندی خوب و آمادگی برای اجرای طرح ملی است .

گفتنی است: طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در استان کرمانشاه توسط جهاد دانشگاهی به منظور  توسعه و ایجاد کسب و کارهای خرد و خانگی اجرایی می شود.

 

۸ مهر ۱۳۹۹ ۰۹:۲۶
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه |
کد خبر : ۲۲۱,۷۲۴
کلیدواژه ها: حس عزیزی,مشاغل خانگی,کرمانشاه,جهاد دانشگاهی کرمانشاه

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید