مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان‌: لزوم تبیین و تشریح اقدامات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای تزریق امید به جامعه

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان‌ گفت: لازم است برای تنویر افکار عمومی و جلوگیری از تزریق یاس و ناامیدی در جامعه اقدامات موثر و مهم وزارت متبوع در سطح گسترده ای منتشر شود تا مردم بدانند خدمتگزاران آنها با جدیت برای افزایش رفاه آنها تلاش می کنند.
لزوم تبیین و تشریح اقدامات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای تزریق امید به جامعه

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان، ارسلان غمگین در جلسه شورای معاونان، مشاوران و رییسان ستادی اداره کل با اشاره به اقدامات موثر و قابل توجه مقام عالی در دو سال گذشته، اظهار کرد: برای معرفی اقدامات صورت گرفته هیچ گاه نباید از انتقاد مخالفان ترسید چرا که می دانیم هر مسیر درست و روشنی قطعاً منتقدانی خواهد داشت.
وی افزود: شیعه علی بن ابی طالب قطعا می داند دشمن رهروان راه حقیقت و موفقیت را مورد سعایت و بدگویی قرار می دهد.
غمگین بر لزوم اطلاع رسانی دقیق از اقدامات صورت گرفته تاکید کرد و گفت: در آیات قرآن صریحا آمده است که ای پیامبر تبلیغ کن ...
در هر حال باید کارهایی را که انجام‌می دهید تبلیغ کنید تا مردم بدانند چه پیشرفت هایی صورت گرفته است.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان تاکید کرد: قطعا دشمنان به دنبال آن هستند تا با ایجاد حس ناامیدی و فاصله اندازی میان مردم و مسوولان اقدامات خوب صورت گرفته را تخریب کرده و کوچک انگارند اما ما باید با هوشیاری و اطلاع رسانی دقیق و شفاف و صادقانه فرصت سوء استفاده از این جریانات را بگیریم و اجازه سیاه نمایی ندهیم .
وی بر اطلاع رسانی مطلوب از پروژه ها و اقدامات مجموعه وزارت در سطح مناسب و با استفاده از ظرفیت همه رسانه ها تاکید کرد و گفت: برای اثرگذاری بهتر باید علاوه بر حضور فعال و شفاف در فضای مکتوب، از قالب رسانه ملی و شبکه های مجازی برای انتشار اقدامات مثبت انجام شده، بهره گرفت.
وی در ادامه ۴۰ اقدام خاص مقام عالی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در دو سال گذشته را بر شمرد و اشاره کرد: ایجاد شفافیت، برخورد با فساد، کنترل پرداخت های نجومی، ساماندهی شرکت ها، بورسی کردن شرکت ها، ارائه همه ترازنامه شرکت های بورسی و غیربورسی، جوان گرایی و نوگرایی، توجه به حداقل مزد کارگران بیش از همه سال ها در طول تاریخ( ۳۶ و ۴۳ درصد افزایش در دو سال)، همسان سازی حقوق بازنشستگی کارگری و تامین اجتماعی بعد از ۱۴ سال انتظار با اخذ ۳۲ هزار میلیارد تومان از بدهی‌های دولت به شکل سهام از جمله اقدامات انجام شده در وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی بوده است
غمگین ادامه داد: از دیگر اقدامات صورت گرفته می توان به همسان سازی حقوق بازنشسته های کشوری با اخذ ۱۶ هزار میلیارد تومان سهام در شرایط سخت مالی ناشی از تحریم، همسان سازی حقوق بازنشسته های فولاد و پرداخت معوقات آنها، دو برابر کردن سطح بیمه خدمات پزشکی و درمان های پیچیده بازنشستگان، پرداخت ۱۰۰ درصد هزینه بیماری های صعب العلاج، برقراری قرض الحسنه ۲۰ میلیون تومانی به فرزندان بازنشستگان علاوه بر قرض الحسنه ازدواج رایج بانک ها اشاره کرد.
وی به ۱۱ برابر کردن وام قرض الحسنه بازنشسته های تامین اجتماعی اشاره کرد و گفت: ایجاد باشگاه خرید کالا با تخفیف و به صورت اعتباری برای بازنشسته ها، تسریع امور تعاونگران با ایجاد سامانه جامع تعاون، تقویت ۵۰ هزار میلیارد تومان سرمایه بانک رفاه و افزایش قدرت وام دهی، افزایش دو هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان سرمایه بانک توسعه تعاون، پرداخت همه بدهی های تامین اجتماعی به بیمارستان‌های سراسر کشور به میزان ۱۶ هزار میلیارد تومان از دیگر اقدامات قابل ذکر وزارت متبوع است.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان با اشاره به بورسی کردن شستا و خروج آن از تاریک خانه ها خاطر نشان کرد: بیش از ۱۵۰ هزار میلیارد تومان به قیمت های آن وقت و امروز ۵۰۰ هزار میلیارد تومان به حجم بازار بورس و عمق بخشیدن به بازار بورس با بورسی کردن شستا، افزایش سود شستا از ۲۵۰۰ میلیارد تومان به ۲۰ هزار میلیارد تومان در دو سال، سود آورکردن ۴۴ شرکت زیان‌ده شستا، تجمیع دو هزار بخشنامه تامین اجتماعی در ۶۰ بخشنامه، حذف لزوم تمدید دفترچه های درمانی و در نتیجه کاهش ۳۷ میلیون رفت و آمد، استقرار کامل نسخه نویسی الکترونیکی از آذرماه، ارایه خدمات شبانه روزی به بیش از ۴۵ هزار بیمار کرونایی در مجموعه مراکز درمانی وزارت متبوع از جمله اقدامات شایان ذکر است.
وی تهیه و انتشار محدود محرمانه اولین اطلس آسیب‌های اجتماعی ایران به تفکیک استان ها را از اقدامات مهم این وزارت عنوان کرد و یاد آور شد: تهیه و انتشار اولین اطلس وضعیت زنان سرپرست خانوار، پرداخت نزدیک به ۱۰ هزار میلیارد تومان وام ۴ و ۶ درصدی اشتغال روستایی و اعلام شفاف اسامی گیرندگان و تعهد آنها به تفکیک، رشد ۳۷ درصدی آموزش در کشور و عبور از یک میلیون و ۲۰۰ هزار آموزش مراقبتی در دو سال، افزایش ۵ تا ۹ برابری کمک هزینه زندگی معلولین و مراکز نگهداری، حل مشکل ۲۸ ساله امنیت شغلی مشاغل غیر دائمی کارگران با مصوبه تبصره یک ماده ۷ قانون کار، حل مشکل تابعیت و شناسنامه دار شدن فرزندان زنان ایرانی ازدواج کرده با همسران خارجی، نگهداری مطلوب سالمندان از مخاطرات کرونا در مراکز نگهداری، چندین برابر برتر از همه رکوردهای جهانی و دها اقدام اصلاحی و ... از جمله کارهای انجام‌شده ای است که می توان به آنها اشاره کرد.
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی خوزستان با اشاره به آخرین اقدام مهم و شایان ذکر مقام عالی وزارت درباره انتقال حساب های مالی به استان ها، گفت: این اقدام موجب بازگشت میلیاردها تومان به بانک های استان و افزایش سرمایه آنها خواهد شد.
وی افزود: تلاش می‌کنیم حساب های ۲۰ شرکت خوزستان به داخل استان منتقل شود تا شاهد افزایش چند برابری سرمایه بانک ها- که موجب تخصیص تسهیلات بهتر با شرایط مطلوب تر و افزایش ارزش افزوده خواهد شد- باشیم.
غمگین ادامه داد: درصدی از این ارزش افزوده به شهرداری ها تعلق دارد و بدین صورت با انتقال حساب های بانک ها به استان موجب توسعه شهری و انجام طرح های توسعه ای که موجب رفاه حال شهروندان خوزستانی خواهد شد، خواهیم بود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: در حال حاضر اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی خوزستان جایگاه مطلوبی در میان دستگاه های دیگر استان پیدا کرده است که باید بدانیم نگه داشتن این جایگاه کاری بسیار دشوارتر و مهم تر از کسب آن است و باید به آن نگاه ویژه شود.
غمگین ادامه داد: در ۴۰ سال اخیر تنها ۷ مجموعه ورزشی در خوزستان ساخته شده است که ما توانستیم در صورت تامین زمین در موافقت نامه سال ۱۴۰۰ و در شرایط سخت تحریم، مجوز ساخت ۲۰ مجموعه ورزشی را در خوزستان اخذ کنیم که بسیار مهم است.
گفتنی است: در پایان جلسه، معاونان اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان با اهدای لوح از ارسلان غمگین قدردانی کردند. همچنین مقرر شد: هر کدام از معاونت ها در حوزه های مختلف اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان، گزارش عملکردی از اقدامات انجام شده، در حال انجام و محقق نشده برای افزایش بهره وری برای ادامه مسیر ارایه کنند.

۱۴ مهر ۱۳۹۹ ۱۱:۲۱
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان |
کد خبر : ۲۲۱,۸۳۲
کلیدواژه ها: ارسلان غمگین,جلسه شورای معاونان، مشاوران و رییسان ستادی اداره کل,تبیین و تشریح اقدامات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی,تزریق امید به جامعه

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید