مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی: اشتغال از مهمترین دغدغه‌های دولت و خانواده‌ها است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت: اشتغال از مهمترین دغدغه‌های رهبر معظم انقلاب، دولت، جامعه و خانواده‌ها است.
تعاون یکی از بخش‌های مهم در راستای گره‌گشایی از معضل بیکاری

به گزارش روابط عمومی تعاون،کارو رفاه اجتماعی استان مرکزی، محمدتقی آبایی‌ در نشست هم اندیشی شرکت‌های تعاونی بانوان استان مرکزی افزود: ۵۰ درصد جمعیت کشور را بانوان تشکیل می‌دهند و در بسیاری از حوزه‌ها اشتغال این قشر مغفول مانده و باید به سمتی حرکت کرد که از ظرفیت و توانمندی بانوان در همه بخش‌ها بهره‌گیری شود.

وی بیان کرد: بر اساس اعلام مرکز آمار ایران، آخرین نرخ بیکاری استان مرکزی با ۶ و نیم درصد مربوط به بهار امسال است که این نرخ سه و سه دهم درصد از میانگین کشور کمتر است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی ادامه داد: پارسال برای نخستین بار ۱۵ هزار شغل شناسنامه‌دار در این استان ایجاد شد که ۱۳ هزار شغل آن مربوط به بیمه‌شدگان تامین اجتماعی بود و این رقم در ۱۰ سال گذشته سابقه نداشته است.

آبایی‌ اظهار کرد: هم‌اکنون ۲ هزار و ۲۷۷ شرکت تعاونی فعال در استان مرکزی وجود دارد که این شرکت‌ها زمینه اشتغال ۲۱ هزار و ۴۲۶ نفر را فراهم کرده‌اند.

وی عنوان کرد:۹۴ هزار تعاونی فعال در کشور وجود دارد که۲.۴۲ دهم درصد از تعاونی‌های فعال کشور در استان مرکزی قرار دارند که در ۱۴ گرایش تعریف شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی افزود: بیشترین گرایش تشکیل شرکت‌های تعاونی با ۵۹۲ مورد در بخش خدمات است و گرایش صنعت با ۵۸۹ مورد و صنعت با ۴۷۱ شرکت، به ترتیب در رتبه‌های دوم و سوم قرار دارد.

آبایی  گفت: بیشترین شرکت تعاونی شکل گرفته استان مرکزی با ۶۲۳ شرکت در اراک است و رتبه‌های دوم و سوم تشکیل شرکت تعاونی با ۳۲۹ مورد در ساوه و ۲۸۷ شرکت در محلات است.

وی اظهار کرد: بخش تعاون از ویژگی‌ها و مزیت‌های خاصی برخوردار است و شرکت‌هایی که دارای انضباط و مورد تایید سازمان مالیاتی باشند می‌توانند از ۲۵ درصد معافیت مالیاتی برخوردار شوند که این رقم برای شرکت‌هایی که دارای عملکرد و گردش مالی بالا باشند، قابل توجه است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی ادامه داد: در راستای معافیت مالیاتی شرکت‌های تعاونی، شرکتی در استان مرکزی وجود دارد که از تخفیف ۲۰ میلیارد ریالی برخوردار شده است.


۱۴ مهر ۱۳۹۹ ۱۳:۱۱
روابط عمومی تعاون،کارو رفاه اجتماعی استان مرکزی |
کد خبر : ۲۲۱,۸۷۸
کلیدواژه ها: تعاونی بانوان, محمد تقی آبایی,نشست هم اندیشی شرکت‌های تعاونی بانوان استان مرکزی

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید