تعاونی‌های راکد و غیر فعال قزوین تعیین تکلیف می‌شوند

مدیر تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت: تعاونی‌های راکد و غیر فعال قزوین به منظور جلوگیری از هرگونه سوء استفاده‌های احتمالی از ظرفیت‌ها و فرصت‌های قانونی آنها ساماندهی و تعیین تکلیف می‌شوند.
تعاونی‌های راکد و غیر فعال قزوین تعیین تکلیف می‌شوند
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان قزوین، حسینی معاون امور تعاون این اداره کل گفت: تعاونی‌های راکد و غیر فعال قزوین به منظور جلوگیری از هرگونه سوء استفاده‌های احتمالی از ظرفیت‌ها و فرصت‌های قانونی آنها ساماندهی و تعیین تکلیف می‌شوند.

سید جلیل حسینی  اظهار کرد: متاسفانه از بین سه هزار و ۵۱۵ شرکت تعاونی ثبت شده در استان ۲ هزار و ۴۳۶ شرکت به دلایل مختلفی نظیر مسائل و مشکلات مالی، حقوقی، اجتماعی، مدیریتی و اقتصادی راکد و غیرفعال هستند.
حسینی معاون امور تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان از اجرایی شدن دستورالعمل نحوه تعیین وضعیت و بازسازی تعاونی‌های غیر فعال در استان قزوین خبر داد و افزود: در این کمیته شرکت‌های تعاونی غیرفعال و راکد شناسایی می‌شوند تا در سال جهش تولید نسبت به رفع مشکلات و ادامه فعالیت این شرکت‌ها تصمیمات لازم اتخاذ شود.
وی گفت: البته تعداد قابل توجهی از آنها مشمول انحلال قانونی هستند که در این راستا به منظور جلوگیری از هدر رفت سرمایه‌های عظیم اجتماعی و اقتصادی ناشی از توفیق نیافتن و رکود این تعاونی‌ها و جلوگیری از سوء استفاده‌های احتمالی از ظرفیت‌ها و فرصت‌های قانونی، اقدامات لازم انجام خواهد شد.
حسینی  گفت: ۸۲۰ تعاونی فعال در سطح استان در قالب تعاونی‌های تولیدی، توزیعی و خدماتی با  ایجاد ۱۰ هزار و ۳۳۳ فرصت شغلی فعالیت می‌کنند و حمایت‌های قانونی برای ادامه فعالیت آنها همچنان تداوم خواهد یافت.

۱۴ مهر ۱۳۹۹ ۱۲:۳۸
کد خبر : ۲۲۲,۰۶۲
کلیدواژه ها: تعاونی‌های راکد, و غیر فعال قزوین , تعیین تکلیف می‌شوند

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید