مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی کرمانشاه:

صنایع سیمان، ظرفیت های ارزشمندی برای توسعه و اشتغال در استان دارند

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه در نشست با مدیران شرکت صنایع سیمان غرب گفت: صنایع سیمان، ظرفیت های ارزشمندی برای توسعه و اشتغال در استان کرمانشاه دارند.
صنایع سیمان، ظرفیت های ارزشمندی برای توسعه و اشتغال در استان کرمانشاه دارند

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه، حسن عزیزی با بیان اینکه می توان برای حوزه های مختلف اقتصادی از جمله صنعت سیمان راهکارهای مناسب ارائه کرد که باعث ارتقاء اشتغال و تولید در استان شود، گفت: استفاده بهینه از ظرفیت واحدهای تولیدی بزرگ استان، از مباحثی است که می تواند باعث ایجاد بهره وری بیشتر و ورود توان علمی جوانان دانشگاهی مولد طرح و ایده به عرصه تولید شود .

وی از تأمین اشتغال به ویژه برای جوانان به عنوان یکی از دغدغه های جامعه و سیاستگذاران اقتصادی کشور یاد کرد و گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در راستای توسعه و گسترش واحدهای تولیدی و طرح‌هایی که به منظور افزایش تولیدات و ایجاد اشتغال نیاز به حمایت دارند، تا برطرف شدن مشکلات واحدهای صنعتی تمام توان خود را به کار گرفته است.

سید محمد پورشفیعی مدیرعامل شرکت صنایع سیمان غرب نیز در این نشست ضمن ارائه گزارشی از وضعیت تولید و فروش محصولات شرکت و وضعیت پرسنلی، عنوان کرد:  نیروی کار به عنوان مکمل سرمایه در کلیه بخشهای اقتصادی و زیربخش های مربوط به شمار می رود و در این راستا شرکت صنایع سیمان غرب توانسته تعداد ۴۵۲ نفر در استان از نیروهای متخصص اشتغال پایدار ایجاد کند.

وی در خصوص ظرفیت تولید محصولات شرکت نیز اظهار کرد: کارخانه سیمان غرب با ظرفیت 4000 تن انواع سیمان در روز با استفاده از معادن بسیار غنی مواد اولیه و با بهره گیری از دانش و تخصص کارکنان با تجربه و ماشین آلات پیشرفته خط تولید و وجود آزمایشگاه های مجهز علاوه بر تامین نیاز داخلی، نسبت به صادرات انواع سیمان به خارج از کشور اقدام می کند و در 6 ماه سال جاری و در شرایط کرونایی نسبت به مدت مشابه سال گذشته چندین برابر درآمدزایی داشته است.

گفتنی است: شرکت صنایع سیمان غرب با سابقه فعالیت 44 ساله از زیر مجموعه های شرکت های وابسته به شستا بوده که هم اکنون انواع سیمان از جمله؛ کلینر سیمان پرتلند، سیمان پرتلند 425- 1 ، سیمان تیپ 2 و سیمان تیپ 5  تولید و علاوه بر بازار داخلی به برخی کشورهای دیگر صادر می کند.

 

 

۱۶ مهر ۱۳۹۹ ۱۰:۳۲
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه |
کد خبر : ۲۲۲,۱۱۸
کلیدواژه ها: حسن عزیزی,سید محمد پور شفیعی،صنایع سیمان غرب

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید