مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سمنان: عدم رسیدگی به موقع به آسیب های اجتماعی، افزایش جرم و جنایت را در پی دارد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان گفت: اگر به آسیب های اجتماعی به موقع رسیدگی نشود موجب افزایش جرم و جنایت می شود که خود مخرب انضباط اجتماعی است.
آسیب های اجتماعی

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان سمنان، در راستای همفکری و ارتقاء سطح برخورداری محله بهاران سمنان در پیشگیری از آسیب های اجتماعی با رویکرد شرایط کرونا، اسماعیل غنیان مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان با سرهنگ امامی فرمانده سپاه ناحیه سمنان و حجت الاسلام و المسلمین غایبی امام جماعت حسینیه شهدا و مسئول شورای محله بهاران دیدار و گفتگو کرد.

غنیان با اشاره به اهمیت شناخت آسیب های اجتماعی و نحوه پیشگیری از آن در خانواده ها گفت: ریشه یابی برای شناختِ دلایل بروز این آسیب ها در اجتماع برای مصون ماندن از خطرات و آسیب های احتمالی امری ضروری است.

وی افزود: آسیب های اجتماعی در محیط های کارگری مشکلات روحی، روانی و جسمانی برای کارگران ایجاد می نماید، این آسیب ها در اثر فقدان اطلاعات و مشکلات فرهنگی در جامعه کارگری بوجود می آید که برای آگاهی بخشی و مبارزه با آسیب های اجتماعی در جامعه هدف، نیازمند تدوین برنامه های دقیق ، زمان بندی شده هستیم.

غنیان با اشاره به نقش مدیران واحدهای کارگری در پیشگیری از آسیب های اجتماعی افزود: مدیران می توانند الگو ها و مشاوران تأثیر گذاری در جلوگیری از آسیب های اجتماعی در جامعه باشند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان از دیگر عوامل بروز آسیب های اجتماعی را اعتیاد به مواد مخدر و در مرحله اول گرایش به مصرف سیگار دانست و گفت: اعتیاد دروازه ورود به صحنه انواع آسیب هاست.
۱۶ مهر ۱۳۹۹ ۱۳:۴۷
کد خبر : ۲۲۲,۱۷۸
کلیدواژه ها: عدم رسیدگی,جرم و جنایت,محله بهاران سمنان,شرایط کرونا,اعتیاد,سیگار

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید