مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی قم خبر داد: معافیت مالیاتی برای ثبت اطلاعات پرداخت های حمایتی موسسات خیریه خصوصی

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم گفت: بر اساس بند (۱) تبصره (۱۷) ماده واحده قانون بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور ثبت اطلاعات پرداخت های حمایتی موسسات خیریه خصوصی در سامانه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مشمول معافیت مالیاتی خواهند بود.
معافیت مالیاتی,پرداخت های حمایتی,مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی,استان قم

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم ،مصطفی کاویانی با تشریح این تبصره در قانون بودجه کشور گفت : موسسات خیریه در تمامی کشورها از ارکان بخش رفاه اجتماعی به شمار می‌روند و در راستای اجرای ایجاد یکپارچگی اطلاعات حمایتی دستگاهها و نهادهای حمایتی دولتی و مردمی ،  زمینه را برای ارائه حمایت های فراگیر و اثربخش و جلوگیری از سوء استفاده  از حمایت های موجود فراهم می آورد. ارائه معافیت مالیاتی  به سازمان های مردم نهاد در صورت ثبت اطلاعات  پرداخت های حمایتی  نیز مورد نظر  بند (۱) تبصره (۱۷) ماده واحده قانون بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور است .

 وی افزود: براساس بند ح تبصره ۱۷ قانون بودجه سال ۱۳۹۹ کشور، تمامی دستگاه‌های موضوع ماده(۲۹) قانون برنامه ششم توسعه از جمله نهادهای عمومی غیردولتی و بنیادها که به هر شکل از اقشار آسیب‌پذیر حمایت می‌کنند، مکلفند همه حمایت‌ها و کمک‌های خود را به افراد حقیقی صرفاً از طریق حواله‌های الکترونیک ساتنا و پایا انجام دهند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم  در ادامه تصریح کرد: پرداخت‌ها باید به صورت حواله الکترونیک (ساتنا/پایا) انجام و در قسمت بابت حواله الکترونیک، نسبت به درج کد ۲۴ رقمی در قسمت «شناسه پرداخت» اقدام شود. این کد شامل عدد ۱۱۰ در ابتدا، سپس عدد ۱۱ رقمی شماره ثبت مؤسسه خیریه و در انتها شماره تلفن همراه رابط مؤسسه(بدون در نظر گرفتن صفر اول)  است.

کاویانی توضیح داد: پس از انجام پرداخت ، اطلاعات شناسه پرداخت به همراه اطلاعات هویتی دریافت کننده، دستگاه پرداخت کننده، مبلغ و تاریخ پرداخت از شبکه بانکی دریافت و در سامانه‌ای که به این منظور در آینده‌ای نزدیک معرفی خواهد شد، طبقه بندی و ثبت می‌شود

به گفته مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم سامانه مذکور در فرایند مالیاتی در سال جاری برای عملکرد سال ۱۳۹۸ هیچ تغییری نخواهد کرد و این سامانه، مبنای معافیت مالیاتی عملکرد سال ۱۳۹۹ است که در سال ۱۴۰۰ منظور خواهد شد.

وی اظهار کرد: در نهایت مؤسسات خیریه در صورت داشتن هر گونه سوال می‌توانند سوالات بوجود آمده خود را به آدرس پست الکترونیکی ngo@mcls.gov.ir ارسال کنند و همکاران در وزارت متبوع، در اسرع وقت نسبت به پاسخگویی اقدام لازم خواهند نمود.

وی در پایان تأکید کرد: اجرای این بند، می‌تواند نقشی موثر در ارتقای شفافیت عملکرد موسسات خیریه خصوصی و مردم نهاد ایفا کند و در جهت تکریم ارباب رجوع، حفظ حقوق مودیان و جلوگیری از بروز مشکلات احتمالی آتی برای موسسات خیریه ها، مقتضی است علاوه بر ابلاغ موضوع از طریق اطلاع رسانی در رسانه های استان به همه مؤسسات خیریه  اطلاع رسانی شود.

۱۳ مهر ۱۳۹۹ ۱۲:۳۳
کد خبر : ۲۲۲,۳۵۶
کلیدواژه ها: معافیت مالیاتی,پرداخت های حمایتی,مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی,استان قم

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید