در مراسم افتتاح خانه های فرهنگ کار در شرکت پارس مینو و شرکت قارچ ملارد عنوان شد:

هدف از راه اندازی خانه های فرهنگ کار توانمندسازی نیروی کار است

خانه های فرهنگ کار شرکت پارس مینو و شرکت کشت و صنعت قارچ ملارد با حضور احمد بیگی مدیر کل دفتر امور فرهنگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و پروانه رضایی بختیاری مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران افتتاح شد.
هدف از راه اندازی خانه های فرهنگ کار توانمندسازی نیروی کار است

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران شهریار احمدبیگی در این آئین اظهار کرد: با نگاهی به تاریخ ایران و منشورهای دینی، اخلاقی، ضرب المثل ها و اشعار این سرزمین خواهید دید  همه و همه نشان دهنده اهمیت فرهنگ کار در جامعه است. 

مدیر کل دفتر فرهنگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: توجه به فرهنگ کار و تلاش باید از طریق کتب درسی و از دوران کودکی آموخته شود.

 احمدبیگی یادآور شد: ایجاد خانه های فرهنگ کار باعث ارتقا نهضت فرهنگ کار و تولید می شود. در این راستا وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی سندی را تبیین کرده که پس از تایید و طی مراحل قانونی اجرایی خواهد شد.

وی در ادامه شاخص های فرهنگ کار را مورد اشاره قرار داد و افزود: تا به امروز حدود 100 مورد از موارد فرهنگ کار احصاء شده است که شامل نظم، وقت شناسی، رعایت ایمنی در کار، وجدان کاری، اعتقاد به رزق حلال و .... است.

در این مراسم پروانه رضایی بختیاری مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس، اظهار کرد: هدف از راه اندازی خانه های فرهنگ کار توانمندسازی نیروی کار از لحاظ روحی، جسمی و ترویج فرهنگ کار است تا با تقویت زمینه ابتکار، خلاقیت، ارتقای روحیه همکاری در کار تیمی، توسعه روحیه مشارکت در فضای کسب وکار، تقویت نشاط اجتماعی، فرهنگی، دینی و ترویج سبک زندگی اسلامی ایرانی نیروی در جهت تحقق جهش تولید فعالیت کنیم.

 وی افزود: ایجاد خانه فرهنگ کار می تواند در جامعه تسهیل کننده فرایند ارتقای فرهنگ کار شود و با استفاده از دو نهاد خانواده و آموزش می توان ابعاد مختلف فرهنگ کار را در جامعه گسترش داد. فرهنگ سازی در این خصوص را از خانواده و محیط کار باید شروع کرد. با فرهنگ کار می توان به کارکنان و نحوه برخورد آنها با ارباب رجوع، نوع پوشش، طرز نشستن، رفتار و بسیاری از مسایل دیگر را به راحتی و با صرف کمترین هزینه آموزش داد.

گفتنی است در پایان این مراسم خانه های فرهنگ کار شرکت پارس مینو و شرکت کشت و صنعت قارچ ملارد افتتاح شدند.

۱۲ مهر ۱۳۹۹ ۱۳:۲۱
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران |
کد خبر : ۲۲۲,۳۵۸
کلیدواژه ها: خانه فرهنگ کار,شرکت پارس مینو,شرکت کشت و صنعت قارچ ملارد,احمد بیگی,مدیر کل دفتر امور فرهنگی,پروانه رضایی بختیاری,مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی تهران

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید