تفاهم نامه هم افزایی و همکاری همه جانبه با هدف ارتقاء سطح ایمنی در کارگاه‌های استان تهران امضا شد

مراسم بزرگداشت روز ملی ایمنی با حضور سعیدیان رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان و اعضای هیئت مدیره این سازمان، صالحی مدیر کل معماری و ساختمان معاونت معماری و شهرسازی شهرداری تهران، کاظمی نایب رئیس انجمن مهندسان عمران تهران و جباری رئیس اداره بازرسی کار اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران برگزار شد.
بزرگداشت روز ملی ایمنی

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران جباری رئیس اداره بازرسی کار استان تهران با اشاره به اهمیت موضوع ایمنی در این کارگاه ها، افزود: بالاترین آمار حوادث ناشی از کار منجر به فوت در کارگاه‌های ساختمانی رخ می‌دهد. با وجود اینکه در شش ماهه نخست سال جاری ۵۷۰۰ کارگاه ساختمانی توسط بازرسان کار مورد نظارت و بازرسی قرار گرفته‌اند اما کثرت کارگاه‌های ساختمانی سطح استان در کنار حجم انبوهی از شرح وظایف قانونی بازرسان کار دستیابی به اهداف ایمنی در این کارگاه ها را با مشکل مواجه می سازد. به همین منظور همکاری بین دستگاهی در نظارت و اجرای قوانین و مقررات ایمنی ساختمان اجتناب ناپذیر است.

جباری اهداف این تفاهم نامه را ایجاد هم افزایی و همکاری همه جانبه دانست و گفت: با هدف ارتقاء سطح ایمنی در کارگاه‌های ساختمانی ابعاد عملیاتی و اساسی این تفاهم‌نامه در سه گام  ایجاد ارتباط سریع و موثر با مهندسان ناظر ساختمان و دریافت به موقع گزارشات از طریق سامانه الکترونیکی، اقدام به موقع و موثر از سوی بازرسان کار بر اساس میزان خطر اعلام شده در گزارشات مهندسان ناظر ، آموزش کارگران، کارفرمایان ساختمانی است که با تشکیل کمیته فنی متشکل از نمایندگان سه طرف امضا کنندگان تفاهمنامه در روزهای آتی فعالیت خود را آغاز خواهند نمود. 

 
۱۳ مهر ۱۳۹۹ ۱۶:۱۴
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران |
کد خبر : ۲۲۲,۳۶۲
کلیدواژه ها: روز ملی ایمنی,سعیدیان,رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان,صالحی معاونت معماری و شهرسازی شهرداری تهران,جباری,رئیس اداره بازرسی کار,تفاهم نامه

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید