پرداخت بیش از 80 درصد تسهیلات روستایی عشایری در کهگیلویه و بویراحمد

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اتمام سهمیه بخش کشاورزی در تسهیلات روستایی و عشایری گفت : سهم بخش کشاورزی 46 درصد بوده که بیش از این درصد پرداختی داشته ایم و دیگر جایی برای پرداخت تسهیلات روستایی و عشایری در این بخش نداریم.
پرداخت بیش از 80 درصد تسهیلات روستایی عشایری در کهگیلویه و بویراحمد
به گزارش روابط عمومی تعاون،کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد، پروانه نیک مرام مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری گچساران با اشاره به اتمام سهمیه بخش کشاورزی در تسهیلات روستایی و عشایری گفت: سهم بخش کشاورزی 46 درصد بوده که بیش از این درصد پرداختی داشته ایم  و دیگر جایی برای پرداخت تسهیلات روستایی و عشایری در این بخش نداریم.

وی افزود:در بخش صنعت یک درصد اعتبار باقی مانده  و تا کنون بیش از 80 درصد تسهیلات روستایی ‌و عشایری پرداخت  شده است.

 نیک مرام گفت: شیوع ویروس کرونا منجر به تعطیلی کارگاه ها و بیکار شدن تعداد زیادی کارگر در استان شد. دولت برای جلوگیری از این مهم ۲۲۵ میلیارد تومان به استان تحت عنوان تسهیلات کرونایی در نظر گرفته است .

وی با بیان این که  از این میزان اعتبار ۵۰ درصد  تخصیص داده شده  که تاکنون ۱۶میلیارد و ۶۰۰میلیون تومان در زمینه تسهیلات کرونایی پرداخت شده است، اظهار کرد: در شهرستان گچساران تعداد ۷۲۸پرونده متقاضی استفاده از تسهیلات کرونایی در بانک ها ثبت نام کرده که از این تعداد ۲۲۳پرونده به مبلغ ۳میلیارد تومان پرداخت شده است.

نیک مرام با بیان این که نرخ سود این تسهیلات 12 درصد است، خاطرنشان کرد: تسهیلات تا سقف 16 میلیون تومان نیازی به ضامن ندارد و کارگاه های خرد و کلان تا پایان مهرماه جهت بهره مندی از تسهیلات کرونایی فرصت ثبت نام دارند.

وی ادامه داد: در ایام کرونا 1260 نفر کارگر در گچساران بیکار و تعداد زیادی کارگاه تعطیل شد که تسهیلات کرونایی باعث فعال شدن مجدد کارگاه ها  و بازگشت تعداد زیادی از کارگران به کار خواهد شد.
نیک مرام عنوان کرد: بانک های عامل پرداخت تسهیلات کرونایی بانک انصار، سپه، تجارت، ملی، ملت، رفاه، صادرات و پارسیان هستند.
۱۴ مهر ۱۳۹۹ ۱۱:۳۳
روابط عمومی کهگیلویه و بویراحمد |
کد خبر : ۲۲۲,۴۴۴
کلیدواژه ها: تسهیلات روستایی عشایری,کارگروه اشتغال,پروانه نیک مرام,مدیرکل تعاون,کار ورفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید