نماینده مردم کرج، اشتهارد و فردیس در مجلس: باید به کارگران نگاه ویژه ای داشت

نماینده مردم کرج، اشتهارد و فردیس در مجلس در نشست با مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان البرز و مسئولین تشکلات کارگری استان گفت: باید به کارگران نگاه ویژه ای داشت.
نماینده مردم کرج، اشتهارد و فردیس در مجلس: باید به کارگران نگاه ویژه ای داشت

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان البرز، در این دیدار علیرضا عباسی نماینده مردم کرج، اشتهارد و فردیس در مجلس با تأکید بر این که درصد بالایی از فعالیت‌های مفید نظام بر دوش قشر کارگر است، اظهار کرد: تسهیلات مرتبط با اشتغال البرز باید متناسب و عادلانه توزیع شود؛ همچنین گام‌های خوبی بر اساس آمار برای ایجاد اشتغال در استان برداشته شده که باید تداوم یابد.

نماینده مردم کرج، فردیس و اشتهارد در مجلس با تشریح مثلث کار در کشور گفت: کارگر، کارفرما و کار باید در یک چرخه دیده شوند و مجلس و دولت نیز باید هم از کارگر و هم کارفرما حمایت کند تا نتیجه آن ایجاد کار برای جوانان باشد.

عباسی با اشاره به تشکیل کارگروه‌های تخصصی در دفتر خانه ملت برای بررسی موضوعات مختلف استانی عنوان کرد: از نظرات تشکل‌ها، کارشناسان و افراد خبره در این کارگروه‌ها استفاده می‌کنیم تا خلأهایی که وجود دارد برطرف شود.

وی با بیان این که مهاجرت بسیار زیاد به البرز با اشتغال رابطه مستقیم دارد، بیان کرد: از طرفی دیگر کرج نزدیک به تهران است و همین موضوع سبب شد تا به نوعی اسکان افراد در کرج باشد و در تهران مشغول کار باشند که خود این موضوع مهاجرت را افزایش داده است.

نماینده مردم کرج، فردیس و اشتهارد در مجلس با اشاره به آمار بیکاری در البرز خاطرنشان کرد: بیکاری تبعات بعدی نظیر آسیب‌های اجتماعی و بزهکاری را به دنبال دارد.

وی تأکید کرد: باید به اشتغال خانگی و خُرد در استان توجه جدی و اشتغال مربوط به حوزه کشاورزی و روستایی را تقویت کرد.

در این جلسه حسین فلاح‌نژاد، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مسئولین تشکلات کارگری استان البرز نیز آماری از وضعیت اشتغال استان ارائه داده و نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی از فعالیت‌های آنها در حوزه کارو تولید استان تقدیر و تشکر کرد.

۱۶ مهر ۱۳۹۹ ۰۹:۴۹
روابط عمومی اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان البرز |
کد خبر : ۲۲۲,۴۵۲
کلیدواژه ها: افزایش بیکاری,مهاجرت به البرز,علیرضا عباسی,نماینده مردم کرج اشتهارد فردیس در مجلس

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید