جذب بیش از دو هزار کارورز در استان ایلام

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام از جذب دو هزار و ۳۵۱ نفر کارورز در استان ایلام خبر داد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام جذب بیش از دو هزار نفر کارورز در استان

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام، شکراله شیرخانی با بیان این که در این طرح استان ایلام موفق به جذب دو هزار و ۳۵۱ نفر کارورز شده است، اظهار کرد: این افراد پس از اتمام دوره کارورزی که مدت سه ماه است، با صلاحدید کارفرما می‌توانند جذب بنگاه شود و کارفرما مشمول طرح بخشودگی ۲۰ درصد از سهم بیمه تامین اجتماعی به مدت دو سال خواهد شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام با اشاره به اینکه در این طرح کارفرما نیز از پرداخت سه درصد بیمه بیکاری معاف است، افزود: شرایط برای ثبت نام در این سامانه داشتن سن بالای ۲۰ سال تا ۳۵ سال، مدرک تحصیلی لیسانس به بالا و در دو سال اخیر کمتر از شش ماه سابقه بیمه داشته باشند.

وی تصریح کرد: مدت قرارداد کارورزی سه ماه بوده و کارفرما تعهدی در قبال جذب کارورز ندارد، کمک هزینه کارورزی برای لیسانس ۱۵ میلیون ریال و برای فوق لیسانس ۱۸ میلیون ریال و دکترا ۲۱ میلیون ریال است.

شیرخانی تصریح کرد: این طرح با هدف افزایش قابلیت جذب و اشتغال دانش آموختگان از طریق انتقال مهارت و تجربه در محیط کار، کاهش هزینه‌های بکارگیری نیروی جدید برای کارفرما و ارتقاء سطح سرمایه کارگاه‌های فعال بخش خصوصی اجرا می‌شوند.

۲۱ مهر ۱۳۹۹ ۱۳:۴۸
کد خبر : ۲۲۲,۴۶۴
کلیدواژه ها: ایلام, کارورز, مشوق های دولت, طرح کارورزی

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید