راه اندازی دپارتمان تخصصی کسب و کار در ایلام

مدیرکل فنی و حرفه‌ای ایلام گفت: دپارتمان تخصصی کسب و کار برای اولین بار در ایلام پس از رایزنی‌های مستمر هفته آینده افتتاح می‌شود تا رشته‌های مورد نیاز بازار کار شناسایی و آموزش داده شود.
راه اندازی دپارتمان تخصصی کسب و کار در ایلام

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام، علی رشیدی در حاشیه تور رسانه‌ای و بازدید از مرکز آموزشی فنی و حرفه‌ای خواهران ایلام اظهارکرد: هیچ فردی بدون داشتن گواهینامه فنی و حرفه‌ای قادر به راه‌اندازی کارگاه‌های فنی نیست و شرط راه‌اندازی کسب و کار داشتن مدرک فنی و حرفه‌ای است.

وی با بیان این که ۱۲۰ کارآموز زن در رشته‌های مختلف فنی و حرفه‌ای ایلام تحت آموزش قرار دارند، یادآور شد: کارآموزان در ۱۰ رشته میناکاری، نقاشی، قلم زنی، بهداشت، معرق، آشپزی، قلم‌کاری و مهرکاری روی پارچه و کارگاه چرم فعالیت دارند.

وی افزود: این کلاس‌ها بسته به نوع رشته به مدت یک تا ۲ ماه برگزار می‌شوند و متوسط حضور کارآموزان ۱۲ نفر است و آموزش رشته نازک‌دوزی نیز توسط اتباع در ایلام هفته آینده آغاز می‌شود که هزینه آموزش این رشته ۳۰ میلیون ریال است اما در فنی و حرفه‌ای بصورت رایگان برگزار می‌شود.

رشیدی یادآور شد: در پایان دوره برای  این افراد گواهینامه معتبر صادر می‌شود و در صورت وارد شدن به بازار کار از تسهیلات ارزان قیمت برخوردار می‌شوند.

مدیرکل فنی و حرفه‌ای ایلام اضافه کرد: بیش از ۱۰ رشته نیز در بخش مردان وجود دارد و بدلیل این که این رشته‌ها سخت‌تر هستند مدت زمان آموزش آنها نیز برحسب رشته بیشتر است.

رشیدی گفت: رشته‌هایی نظیر مکانیک خودرو، جوشکاری، برق خودرو، صنایع چوب، برق صنعتی و نقشه‌برداری فعال هستند و متقاضیان بسیاری نیز دارد.

وی افزود: این افراد نیز در صورت پایان دوره‌های آموزشی و دریافت گواهینامه می‌توانند وارد بازار کار شوند و از تسهیلات ارزان‌قیمت استفاده کنند.

۱۶ مهر ۱۳۹۹ ۱۰:۱۰
کد خبر : ۲۲۲,۴۹۰
کلیدواژه ها: دپارتمان تخصصی کسب و کار, ایلام. فنی و حرفه ای, تور رسانه ای

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید