هدف گذاری 2 و نیم درصدی کاهش نرخ بیکاری در استان کرمانشاه برای سال99

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کرمانشاه در ششمین نشست شورای هماهنگی مدیران با حضور عضو مجمع نمایندگان کرمانشاه گفت: 2 و نیم درصد کاهش نرخ بیکاری در استان کرمانشاه برای سال 99 پیش بینی شده است.
هدف گذاری 2 و نیم درصدی کاهش نرخ بیکاری در استان کرمانشاه برای سال99

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه،ششمین نشست شورای هماهنگی مدیران تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان کرمانشاه با حضور محمد رشیدی نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی و مدیران دستگاه های اجرایی و معاونین اداره کل برگزار شد.

حسن عزیزی در این نشست ضمن ارائه گزارشی از دستاوردهای شورای هماهنگی مدیران در استان، بیان کرد: شورای هماهنگی مدیران به عنوان یک فراکسیون قوی در استان با هم فکری و هم افزایی با تأکید بر تسریع در کارها، اعضا را در رسیدن به اهداف و خدمت به جامعه هدف نزدیک تر می کند و  این انسجام و همدلی سبب توسعه و پیشرفت استان شده است.

وی جلسات شورای هماهنگی مدیران در استان را جلساتی راهبردی دانست و ادامه داد: بیش از 80 درصد از جمعیت استان از مخاطبین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی هستند و به نوعی از خدمات این وزارتخانه بهره مند می شوند.

 عزیزی در ادامه ضمن بیاناتی در خصوص روش آمارگیری برای تعیین نرخ بیکاری، اضافه کرد: روش آمارگیری برای تعیین نرخ بیکاری استان ها به صورت خوشه ای و دو مرحله ای با روش نمونه گیری چرخشی و کاملاً علمی توسط آمارگیران مرکز آمار ایران انجام می گیرد و هیچ یک دستگاه های اجرایی از جمله استانداری نقشی در آن ندارند و به عنوان مرجعی برای ارزیابی وضعیت اقتصادی استان ها قرار می گیرد.

 وی اضافه کرد: برای رسیدن به یک زبان و ادبیات مشترک و واحد بین عوامل تأثیرگذار، دستگاه های اجرایی، فرمانداری ها، مؤسسات و بانک های عامل استان در حوزه ایجاد اشتغال و با هدف کاهش نرخ بیکاری، سند اجرایی اشتغال برای سال های 98، 99 و 1400 با روش استقرایی جزء به کل، با هماهنگی های لازم بین دستگاه های اجرایی تدوین و در آن تکیلف همه دستگاه های اجرایی و فرمانداری ها برای ایجاد اشتغال مشخص شد.

حسن عزیزی هدف گذاری برای کاهش نرخ بیکاری برای سال 98 بر اساس سند اجرایی اشتغال در استان 3 درصد عنوان کرد و افزود: خوشبختانه مطابق داده های مرکز آمار ایران، کرمانشاه و با برگزاری 39 جلسه کارگروه اشتغال به ریاست استاندار و یا معاون هماهنگی امور اقتصادی و رصد مرتب مصوبات کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری با ایجاد ۵۹ هزار فرصت شغلی ناخالص، در پایان سال 98 استان  3 و یک دهم درصد کاهش نرخ بیکاری داشته است.

 وی  با بیان اینکه برای سال 99 کاهش 2 و نیم درصدی نرخ بیکاری با ایجاد  47 هزار و 308 فرصت شغلی به طور ناخالص هدف گذاری شده است، افزود: تاکنون 31 هزار و 886  فرصت شغلی به طور ناخالص به میزان 68 درصد در سامانه رصد ثبت شده است.

 وی با اشاره به تخصیص 1715 میلیارد تومان اعتبارات اشتغالزا به استان، بیان کرد: تاکنون 1349 میلیارد تومان به میزان 79 درصد از منابع مختلف اعتباری شامل تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری، اعتبارات اشتغال ویژه مناطق زلزله زده، کمک های فنی و اعتباری، بند الف تبصره 18 قانون بودجه سال 97 و 98  و مشاغل خانگی جذب شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در ادامه برنامه ها و عملکرد مواجهه با ویروس کرونا در حوزه کسب و کارهای به شدت آسیب دیده را تشریح کرد و در این خصوص گفت: بیش از 14 هزار نفر از کسانی که شغل خود را از دست داده بودند در سامانه بیمه بیکاری ثبت نام نمودند و تعداد 8640 نفر مشمول دریافت مقری بیمه بیکاری شناخته شدند.

 وی خاطرنشان کرد: این افراد با شرط داشتن حداقل یک ماه سابقه بیمه تامین اجتماعی، مقرری آنان برای ماه های اسفند 98 ،فروردین و اردیبهشت 99 پرداخت شد.

وی افزود: تاکنون 143 میلیارد تومان تسهیلات ویژه کسب و کارهای به شدت آسیب دیده از کرونا در حمایت از فرصت های شغلی پرداخت شده است.

ایمان بیوس مدیرکل تامین اجتماعی استان، میثم حجتی پور مدیر درمان تأمین اجتماعی، سیاوش مرزبانی مدیر امور شعب بانک رفاه کارگران استان، سجاد طاهری مدیر بیمه اجتماعی روستاییان کشاورزان و عشایر استان، مسعود کسانی مدیر امور شعب بانک توسعه تعاون، محمدطاهر عظیمی فشی مدیر امور شعب صندوق کارآفرینی امید، جلیل کرم رئیس اتاق تعاون استان و معاون بهزیستی و معاونین اداره کل هرکدام و به نوبه خود گزارشی ازحوزه کاری خود و پیشنهادهای قابل پیگیری برای ارتقا سطح خدمات به جامعه هدف توسط مجمع نمایندگان در استان را ارائه کردند.

 

۱۴ مهر ۱۳۹۹ ۱۲:۱۱
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه |
کد خبر : ۲۲۲,۶۵۴
کلیدواژه ها: محمد رشیدی,حسن عزیزی,ششمین نشست شورای هماهنگی مدیران در استان کرمانشاه

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید