۱۹۳میلیارد تومان تسهیلات اشتغال به روستاییان کرمانشاه پرداخت شد

سرپرست صندوق کارآفرینی امید استان کرمانشاه گفت: از سال ۹۷ تا کنون پنج هزار و ۴۵۰ فقره تسهیلات قرض الحسنه به ارزش ۱۹۳ میلیارد تومان در حوزه اشتغالزایی روستایی پرداخت شده است.

روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه، طاهر عظیمی‌فشی در مراسم افتتاح طرح‌های برتر استانی صندوق کارآفرینی امید گفت: از سال ۹۷ تا کنون ۸۲۳ فقره تسهیلات قرض الحسنه اشتغالزایی بدون سپرده‌گذاری حوزه روستایی و عشایری در استان با مبلغ ۸۳ میلیارد تومان پرداخت شده است.

به گفته وی در حوزه زلزله روستایی نیز تعداد تسهیلات پرداخت شده چهار هزار فقره با مبلغ ۸۶ میلیارد تومان است.

عظیمی فشی ادامه داد:‌ در حوزه متقاضیان روستایی دستگاه‌های حمایتی نظیر کمیته امداد، بهزیستی و سایر بخش‌ها نیز تعداد ۵۴۶ فقره تسهیلات به ارزش ۲۳۵ میلیارد تومان پرداخت شده است.

به گفته وی پرداخت این تسهیلات در زمینه های مختلف کشاورزی، صنایع دستی ، ورزش و جوانان ، عشایری، آی تی، دانش بنیان ، بهداشت و درمان و نیز صنایع کوچک بوده است.

۱۲۳ صندوق خُرد محلی تسهیلات گرفته‌اند

پرداخت تسهیلات تا سقف ۲۵۰ میلیون تومان به صندوق‌های خُرد محلی زنان روستایی از دیگر برنامه های صندوق کارآفرینی امید بود که عظیمی به آن اشاره کرد و گفت: این تسهیلات نیز بدون نیاز به سپرده پرداخت شده اند.

وی افزود: در ۲ سال اخیر ۱۲۳صندوق خُرد محلی زنان روستایی تسهیلات دریافت کرده اند که طبق هدف‌گذاری های انجام شده تا پایان سال نیز ۲۰۰ صندوق محلی دیگر نیز هر یک تا سقف ۲۵۰ میلیارد تومان تسهیلات دریافت خواهند کرد.

اجرای طرح هر روستا یک محصول در داریان و فش

سرپرست صندوق کارآفرینی امید کرمانشاه در ادامه به طرح هر روستا یک محصول نیز اشاره کرد و گفت:  طبق این برنامه روستاهایی که در زمینه تولیدات خاصی در استان فعالیت دارند، شناسایی و حمایت می شوند.

عظیمی‌فشی افزود: به عنوان مثال روستای داریان شهرستان پاوه در زمینه تولید ماهیان سردآبی فعالیت دارد که تا کنون ۲۷ مزرعه پرورش ماهی در این روستا با تسهیلاتی به مبلغ ۱۵ میلیارد تومان مورد حمایت قرار گرفته اند.

به گفته وی حدود ۱۰۰ خانوار نیز در دهستان فش کنگاور درآمدشان در زمینه تولید آلات موسیقی است که تا کنون ۴۷ کارگاه در این روستا با تسهیلاتی به مبلغ یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان مورد حمایت قرار گرفته اند.

او از روستاهای «پیران» در سرپل ذهاب و نیز «چرمله» در سنقر و کلیایی به عنوان دیگر روستاهای مورد هدف این طرح نام برد که مورد حمایت قرار خواهند گرفت.

ضمانت وام در صندوق کارآفرینی آسانتر از شبکه بانکی

شرایط ضمانت وام های صندوق کارآفرینی امید دیگر موضوعی بود که عظیمی فشی به آن پرداخت و گفت: صندوق کارآفرینی امید آسانترین شکل تضمین تسهیلات را در بین شبکه بانکی کشور دارد به گونه ای که سند زمین های کشاورزی ، خانه های روستایی، جوازهای کسب و حتی ضامن بازنشسته و نظامی پذیرفته می شوند.

وی در ادامه دیگر وجه تمایز صندوق کارآفرینی امید با شبکه بانکی را در گردش درون استانی منابع مالی آن بیان کرد و گفت: بازپراخت تسهیلات به صورت گردشی در قالب تسهیلات جدید دوباره در درون استان واگذار می شوند.

کرمانشاه رتبه اول کشوری پرداخت تسهیلات

عظیمی در ادامه در خصوص رتبه کشوری کرمانشاه نیز گفت: استان از نظر رتبه و مبلغ پرداختی مقام اول کشور را دارد و و در مجموع در ۲ سال اخیر ۲۲۲ میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه پرداخت شده است.

به گفته وی فقط برای تسهیلات زلزله شهرستان ثلاث باباجانی در ۲ سال اخیر ۵۰ میلیارد و در شهرستان سرپل ذهاب ۳۷ میلیارد تومان پرداخت شده است که این رقم حتی نسبت به پرداخت تسهیلات در برخی از استان های کشور بیشتر است.

عظیمی در پایان سقف تسهیلات پرداختی طرح های اشتغالزایی روستایی را  تا ۲ میلیارد تومان در اختیار مدیران استانی و تا چهار میلیارد تومان خارج از اختیار مدیران استانی اعلام کرد و افزود: سقف تسهیلات قرض الحسنه ضروری نیز  ۳۰ میلیون تومان است.

از جمعیت ۲ میلیون نفری کرمانشاه، ۵۰۰ هزار نفر معادل ۲۶ درصد در ۲ هزار و ۵۹۵ روستای استان زندگی می‌کنند.

 

۲۱ مهر ۱۳۹۹ ۱۳:۳۰
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه |
کد خبر : ۲۲۲,۶۷۰
کلیدواژه ها: محمدطاهر عظیمی فشی,صندوق کارآفرینی امید کرمانشاه,روز روستا و عشایر

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید