62 درصد از روستاییان و عشایر در استان کرمانشاه تحت پوشش بیمه هستند

مدیر صندوق اجتماعی روستاییان، کشاورزان و عشایر استان کرمانشاه در ششمین نشست شورای هماهنگی مدیران دستگاه های اجرایی گفت: 62 درصد از روستاان و عشایر در استان کرمانشاه تحت پوشش بیمه روستائیان و عشایر هستند
62 درصد از روستائیان و عشایر در استان کرمانشاه تحت پوشش بیمه روستائیان و عشایر هستند

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه،سجاد طاهری در ششمین نشست شورای هماهگی مدیران دستگاه ای اجرای تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان کرمانشاه که با حضور محمد رشیدی نمایند مردم کرماشاه در مجلس شورای اسلامی برگزار شد بیان کرد: بیش از 81 هزار و 100 خانوار از روستاییان، کشاورزان و عشایر استان با جمعیتی حدود 300 هزار نفر، تحت پوشش خدمات صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر هستند که از نظر ضریب پوشش  کرمانشاه در جایگاه 4 کشوری قرار دارد .

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کرمانشاه در ادامه با اشاره به تأسیس این صندوق در راستای اصل ۲۹ قانون اساسی کشور تصریح کرد:  افراد با میانگین سنی ۱۸ تا ۵۰ سال به شرط سکونت در روستاها و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت می‌توانند از خدمات صندوق استفاده کنند.

طاهری تصریح کرد: 70 درصد حق بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر با توجه به جایگاه رفیع و ممتاز آنان را دولت پرداخت می‌کند و مبلغ ثبت نام این افراد برای بیمه، سالانه رقمی بین ۳۳۰ تا ۸۴۰ هزار تومان است.

وی با اشاره به اینکه صندوق بیمه روستاییان سه نوع خدمات به بیمه شدگان ارائه می‌دهد، عنوان کرد: یکی از این تعهدات، پرداخت مستمری بازنشستگی است که شرط دریافت این خدمت، حداقل ۱۵ سال سابقه بیمه و ۶۵ سال سن است و بیمه شده با این شرایط، دو سوم سطح درآمدی مستمری دریافت خواهد کرد و اگر مدت سابقه بیمه ۳۰ سال باشد، کل سطح درآمدی را دریافت خواهد کرد.

وی افزود: مستمری از کار افتادگی از دیگر خدمات این صندوق بیمه‌ای است و اگر بیمه شده فقط یک سال پرداخت حق بیمه داشته و بر اساس نظر کمیسیون پزشکی، ۶۶ درصد از کارافتادگی داشته باشد، می‌تواند از مستمری از کارافتادگی بهره مند شود.

وی با اشاره به اینکه مستمری فوت سومین خدمت این صندوق است، افزود: به بازماندگان افرادی که یک سال حق بیمه پرداخت کرده باشند، مستمری پرداخت خواهد شد.

سجاد طاهری در پایان پیشنهادهای خود را در خصوص رفع دغدغه افراد تحت پوشش بیمه روستاییان و عشایر از جمله ایجاد سندیکای مشخص به منظور دفاع از حقوق قانونی خود، داشتن فراکسیون قانونی و رسمی در مجلس شورای اسلامی مطرح نمود.

 

۱۵ مهر ۱۳۹۹ ۱۲:۴۵
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه |
کد خبر : ۲۲۲,۶۷۶
کلیدواژه ها: سجاد طاهری، صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان کرمانشاه

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید