اعطای ۱۵۱ میلیارد ریال وام به 607 طرح اشتغالزا در خراسان شمالی

مدیر صندوق کارآفرینی امید خراسان شمالی گفت: صندوق کارآفرینی امید خراسان شمالی در نیمه نخست امسال ۱۵۱ میلیارد ریال به ۶۰۷ طرح اشتغالزا تسهیلات داد.
به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی نبی زاده مدیر صندوق کارافرینی خراسان شمالی اظهارکرد: این میزان تسهیلات به 317 طرح در بخش صنعت، 41 طرح کشاورزی، 171 طرح در حوزه خدمات و 77 مورد نیز در حوزه وام ضروری و رفاهی داده شده است .   
وی افزود: بیشترین تسهیلات در سال جاری به ترتیب با ۵۸ میلیارد و ۱۳۹ میلیون ریال در بخش صنعت، ۴۵ میلیارد و ۶۸۴ میلیون ریال در حوزه خدمات و ۴۴ میلیارد و ۲۷۰ میلیون ریال در بخش کشاورزی بوده است.
 وی خاطرنشان کرد: در شش ماه پارسال نیز این صندوق ۳۰۵ میلیارد و ۶۲۶ میلیون ریال تسهیلات به ۵۹۵ طرح اشتغالزا پرداخت کرده بود که بیشترین تسهیلات با ۱۶۸ میلیارد و ۷۹۰ میلیون ریال به ۳۱۰ طرح در حوزه کشاورزی بوده است.
 نبی زاده علت کاهش ارائه تسهیلات در سال جاری را بسته شدن سامانه کارا و اختصاص نیافتن مرحله پنجم اعتبارات صندوق توسعه ملی به طرح های اشتغالزای روستایی و عشایری عنوان کرد و افزود: یک طرح با عنوان طرح دارویی والسارتان با ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار در استان مصوب شده و هم اکنون در مرحله پرداخت است اما مکان اجرا هنوز تایید نهایی نشده است.
 مدیر صندوق کارآفرینی امید خراسان شمالی بر نظارت آنلاین طرح های زیر پوشش این صندوق خبر داد و گفت: تمامی طرح ها در نقشه جغرافیای استان زیر پوشش است و تصاویر تک تک طرح ها با توجه به پیشرفت فیزیکی در اختیار داریم که این امر مانع انحراف طرح ها خواهد شد.
 نبی زاده افزود: از ابتدای دولت تدبیر و امید تاکنون دو هزار و ۱۳۵ میلیارد و ۵۹۲ میلیون ریال تسهیلات در اختیار ۱۴ هزار و ۳۵۸ نفر قرار گرفته است که برای ۱۰ هزار و ۸۹۴ نفر نیز اشتغال ایجاد شده است.
 وی گفت: این میزان تسهیلات در زمینه های کشاورزی با هزار و ۳۲۱ طرح، دو هزار و ۸۱۱ طرح صنعت، چهار هزار و ۴۲ خدمات بوده است و شش هزار و ۱۸۴ وام ضروری نیز پرداخت شده است.
 خراسان شمالی ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد که ۴۴ درصد روستایی هستند و بیشترین اشتغال استان مربوط به حوزه کشاورزی است.
۱۶ مهر ۱۳۹۹ ۱۳:۱۰
روابط عمومی تعاون ، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی |
کد خبر : ۲۲۲,۶۸۸
کلیدواژه ها: صندوق کارآفرینی امید خراسان شمالی,اعطای وام و تسهیلات,طرح های اشتغالزا,تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری,

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید