مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید در اردبیل: پرداخت تسهیلات سرمایه در گردش به طرح های اشتغال روستایی به شرط تثبیت اشتـغال

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید گفت: تسهیلات سرمایه درگردش به طرح های اشتغال روستایی به شرط تثبیت اشتـغال و عدم ریزش نیروی کار توسط صندوق کارآفرینی امید پرداخت می شود.
پرداخت تسهیلات سرمایه درگردش اشتغال روستایی

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل؛ هشتمین جلسه شورای هماهنگی دستگاه‌های زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان اردبیل با حضور معاون وزیر و مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید با هدف استفاده از ظرفیت مشترک این دستگاه ها و بهبود ارائه خدمات برگزار شد.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید با اشاره به افتتاح طرح های اشتغال روستایی استان به صورت ملی گفت: بهره‌برداری از دو طرح روستایی در یک سال اخیر در سطح ملی و با حضور تصویری رئیس جمهور در استان اردبیل نتیجه زحمات دستگاه‌های زیرمجموعه وزارت تعاونف کار و رفاه اجتماعی در استان اردبیل است.

اصغر نور اله زاده با تاکید بر استفاده از تمامی ظرفیت ها در ارائه خدمات تاکید کرد: همدلی دستگاه‌های زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی رویکرد بسیار مناسب در جهت توسعه خدمات بوده و این مهم در استان اردبیل مشهود است.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: مدل همکاری صندوق بازنشستگی و آموزش فنی و حرفه‌ای در راستای تجهیز آموزشگاه‌ها، حمایت از مهارت دیده‌گان و اشتغال‌زایی بر اساس ایجاد مدل شبکه فروش و برندینگ پس اجرا در استان  و حصول نتیجه با حمایت صندوق کارآفرینی امید در سطح کشور اجرا می شود.

ابلاغ مرحله آخر تسهیلات اشتغال روستایی به زودی

اصغر نوراله زاده اظهار کرد: سازوکارهای لازم جهت پرداخت تسهیلات سرمایه گردش به طرح‌های استغال روستایی به عاملیت صندوق کارآفرینی امید در راستای تثبیت اشتغال و جلوگیری از ریزش نیروی کار تعریف و اجرایی خواهد شد.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید ابراز امیدواری کرد: با پیگیری‌های لازم منابع مرحله پنجم اشتغال روستایی توسط بانک مرکزی به استان ها به زودی ابلاغ می شود.

بهره برداری از طرح های اشتغال روستایی نیمه تمام با ابلاغ مرحله پنجم تسهیلات روستایی

قاسم رحیمی طرح اشتغال روستایی یکی از سیاست ها و برنامه های موفق اشتغالی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سطح کشور دانست و گفت: مبلغ ۳۱۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی با کمترین میزان انحراف در استان  پرداخت شد که زمینه اشتغال 3 هزار 500 نفر بیکار در فراهم کرد.

رئیس شورای هماهنگی دستگاه های زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان اردبیل با اظهار اینکه شرایط اقتصادی و تورم یکی از موضوعات اصلی مشکلات صاحبان طرح های اشتغال روستایی است گفت: امکان اعطای مرحله پنجم تسهیلات اشتغال روستایی در قالب سرمایه در گردش به عاملیت صندوق کارآفرینی امید به جهت تورم و افزایش جهشی قیمت ها از نیازهای اصلی طرح‌های روستایی است.

وی پیگیری تخصیص مرحله پنجم اعتبارات اشتغال روستایی را امری ضروری دانست و گفت: به جهت افزایش قیمت مواد اولیه بسیاری از طرح های جهت بهره برداری نیازمند تسهیلات متمم هستند که با ابلاغ این تسهیلات به استان ها از سوی بانک مرکزی در اسرع وقت موجب گره گشایی از مشکلات طرح های نیمه تمام خواهد شد.

قاسم رحیمی عنوان کرد: افزایش اختیارات استانی صندوق کارآفرینی امید از ۶ میلیارد تومان جهت تسریع در روند پرداخت تسیلات موضوع مهمی است که دستور ویژه و پیگیری مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید را می طلبد.

در ادامه این جلسه مدیران کل دستگاه های زیر مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان اردبیل موضوعات و موارد مهم و مشترک با صندوق کارآفرینی امید را در حضور اصغر نوراله زاده مطرح کردند.

 

۱۵ مهر ۱۳۹۹ ۱۳:۳۸
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |
کد خبر : ۲۲۲,۷۴۸
کلیدواژه ها: تسهیلات سرمایه درگردش اشتغال روستایی,زمان مرحله آخر تسهیلات اشتغال روستایی,صندوق کارآفرینی امید,اصغر نوراله زاده,مدیرکل کار اردبیل

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید