پرداخت دو‌ هزار و 471میلیارد ریال تسهیلات روستایی عشایری در استان سمنان

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سمنان گفت: در استان سمنان تاکنون به یک هزار و 446 طرح اشتغال روستایی عشایری، مبلغ دو هزار و 471 میلیارد ریال در بانک‌های عامل تسهیلات پرداخت شده که زمینه اشتغال دو هزار و 812 نفر فراهم شده است.
پرداخت دو‌ هزار و 471میلیارد ریال تسهیلات روستایی عشایری در استان سمنان

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان سمنان، اسماعیل غنیان با اشاره به این که این تسهیلات با نرخ 6 درصد برای مناطق روستایی عشایری غیرمرزی و نرخ 10درصد برای تامین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی مستقر در نواحی صنعتی و شهرهای زیر 10هزار نفر جمعیت و با باز پرداخت حداکثر 6 سال است، افزود: سهمیه استان از این تسهیلات سه هزار و ده میلیارد ریال بوده است که تاکنون یک هزار و 603طرح با اشتغالزایی سه هزار و 157نفر به بانک‌های عامل ارسال‌ و تعداد یک هزار و 456طرح با اعتبار بیش از دوهزار و 853میلیارد ریال در بانک‌های استان مصوب شده که منجر به اشتغال دوهزار و 865 نفر خواهد شد.

وی تصریح کرد: قرارداد یک هزار و 451طرح اشتغال روستایی عشایری به ارزش دوهزار و 548میلیارد ریال در بانک‌های استان سمنان منعقد شده است.

غنیان با اشاره به اینکه ۶۰ درصد تسهیلات پرداختی مرتبط با طرح‌های کشاورزی بوده است یادآور شد: از این میزان تسهیلات اشتغال روستایی پرداختی در استان مبلغ 404 میلیارد ریال تسهیلات حمایتی با همکاری کمیته امداد، بنیاد شهید انقلاب اسلامی و بهزیستی استان پرداخت‌ شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان‌ با بیان اینکه میزان انحراف در پرداخت تسهیلات مشاغل روستایی و عشایر در استان از میانگین کشوری پایین‌تر بوده است ، گفت: در صورتی که تعهدات در دریافت تسهیلات توسط مجری طرح اجرا نشده باشد، تسهیلات به طور کامل بازپس گرفته یا با سود 18 درصد لحاظ می شود.

۱۶ مهر ۱۳۹۹ ۰۸:۱۴
کد خبر : ۲۲۲,۷۷۸
کلیدواژه ها: تسهیلات,اشتغال روستایی,سمنان

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید