نزدیک به سه میلیون نفر ساعت آموزش مهارتی در کرمانشاه ارائه شد

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان کرمانشاه از ارائه ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر ساعت آموزش‌های مهارتی در نیمه نخست امسال به متقاضیان در مراکز فنی و حرفه ای استان خبر داد.
نزدیک به سه میلیون نفر ساعت آموزش مهارتی در کرمانشاه ارائه شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه، یاور محمدی گفت:  در ۶ ماه سپری شده از سال جاری یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر ساعت آموزش در بخش دولتی و یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفرساعت آموزش در بخش خصوصی به متقاضیان ارائه شده است.

وی اظهار کرد: البته باید مد نظر داشت که به علت شیوع ویروس کرونا و در راستای رعایت دستورالعمل‌ها و پروتکل‌های بهداشتی، فعالیت‌های آموزشی مراکز دولتی و غیردولتی در ماه‌های ابتدایی سال تعطیل شده بود که این مهم بر میزان عملکرد تأثیر منفی داشت.

وی با اشاره به وجود ۱۸ مرکز آموزش فنی و حرفه ای در استان اعلام کرد که پنج مرکز آن در شهر کرمانشاه و مابقی در دیگر شهرستان‌ها فعال است ، گفت: همچنین اکنون حدود ۲۰۰ آموزشگاه آزاد بخش خصوصی در استان فعال است که همه این مراکز با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی در حال ارائه خدمات مهارتی و آموزشی به متقاضیان هستند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان کرمانشاه سپس با تاکید بر اینکه آموزش‌های مهارتی می توانند نقش مهمی در اشتغال افراد داشته باشد، افزودآموزش‌های مهارتی شایستگی‌های فرد را برای جذب و یا حفظ بازار کار بالا می‌برد.

وی افزود: برای ایجاد اشتغال پایدار باید افراد به سمت آموزش‌های مهارتی سمت و سو پیدا کنند و از این آموزش‌ها برای بالا بردن توانمندی‌های خود در زمینه مهارت و کسب و کار استفاده کنند.

۱۵ مهر ۱۳۹۹ ۰۹:۳۳
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه |
کد خبر : ۲۲۲,۷۸۸
کلیدواژه ها: یاور محمدی,جهش مهارت,آموزش فنی و حرفه ای کرمانشاه

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید