نخستین سایت فروشگاه مجازی بین المللی صنایع دستی کشور (IHCM) در گرگان افتتاح شد

مراسم افتتاح نخستین سایت فروشگاه مجازی بین المللی صنایع دستی کشور با حضور مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان و با همت مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی "نویدبخش استرآباد"، در گرگان برگزار شد .
نخستین  سایت فروشگاه مجازی بین المللی صنایع دستی کشور  (IHCM) در گرگان افتتاح شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان، در این مراسم  گفت: باید از ظرفیتهای بخش خصوصی در مشاغل خانگی ، خرد و صنایع دستی، بیشتر استفاده کنیم.

وی با اشاره به مشکلات هنرمندان و صنعتگران صنایع دستی اذعان کرد: از مهمترین مشکلات این افراد ، فروش محصولات است که با ایجاد بستر مناسب فضای مجازی و توسعه تجارت الکترونیک تاثیرات شگرفی در عرصه های مختلف از جمله اشتغال و بازاریابی خواهد داشت.

مازندرانی در ادامه تصریح کرد: اگر بپذیریم که دنیای آینده ، دنیای منهای نفت است که بسیاری از پیش بینی ها، همین گزاره را تایید می کند.بنابراین لازم است برای پرکردن خلاء بازارهای آینده فکر جدی شود.

وی افزود:  باتوجه به این که کشورهایی مانند ایران که براساس پیشینه تمدنی و فرهنگی ، دارای پتانسیلهای بسیاری از جمله صنایع دستی است ، می توان امیدوار بود که تجارت صنایع دستی در عین حال که میتواند خلاءهای مذکور را پر و جبران کند، از سوی دیگر میتواند با ایجاد یک فرصت تجارتی درمیان کشورهای اسلامی و آسیایی  منطقه، بعنوان ابزاری در جهت تاثیرگذاری های سیاسی، فرهنگی ،اقتصادی و .... عمل کند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان اظهار کرد: با حمایت مطلوب از هنرمندان صنایع دستی استان، صنایع دستی استان بیش ازپیش احیا شده وگام های موثری جهت درآمدزایی منطقه برداشته شود.

در این مراسم  محمود ربیعی مدیر اجرایی مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی نویدبخش استرآباد در خصوص مزایای راه اندازی این سایت گفت: امروزه باتوجه به توسعه و فراگیری تجارت الکترونیک در میان انواع تجارت، بازارهای خرید و فروش مختلفی از جمله محصولات صنایع دستی راه اندازی شده است و فروشندگان و خریداران از اقصی نقاط دنیا می توانند به داد و ستد بپردازند.البته صنایع دستی، جزو بازارهایی است که چه در ایران و چه در سراسر دنیا هنوز به طور کامل نتوانسته است تمامی ظرفیتها و پتانسیلهای خود را در بازارهای جدید به نمایش بگذارد.

ربیعی افزود: در این سایت اطلاعات مختلفی شامل: نوع، جنس ، قیمت، نحوه تهیه، زمان دریافت محصولات صنایع دستی و هنرهای سنتی، بازار مواد اولیه، دست افزارهای موردنیاز و همچنین آخرین اخبار و رویدادها و تحولات حوزه صنایع دستی و هنرهای سنتی کشورهای مختلف دنیا ، ارائه شده است.

۱۶ مهر ۱۳۹۹ ۱۱:۳۷
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان |
کد خبر : ۲۲۲,۸۴۲
کلیدواژه ها: اولین,فروشگاه مجازی,صنایع دستی,خدمات کارآفرینی,گلستان

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید