مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل: بهره برداری از طرح های نیمه اشتغال روستایی عملیاتی می شود

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: با ابلاغ سهم استان از اعتبارات مرحله پنجم اشتغال پایدار روستایی و عشایری طرح های نیمه تمام به بهره برداری می رسند.
طرح های اشتغال روستایی نیمه تمام

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل؛ هشتمین جلسه شورای هماهنگی دستگاه‌های زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل با حضور معاون وزیر و مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید در راستای افزایش بستر خدمات رسانی برگزار شد.

قاسم رحیمی طرح اشتغال روستایی را یکی از سیاست ها و برنامه های موفق اشتغالی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سطح کشور دانست و گفت: مبلغ ۳۱۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی با کمترین میزان انحراف در استان  پرداخت شد که زمینه اشتغال 3 هزار 500 نفر بیکار در فراهم کرد.

تورم مشکل اصلی طرح های نیمه تمام اشتغال روستایی

رئیس شورای هماهنگی دستگاه های زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان اردبیل با اظهار اینکه شرایط اقتصادی و تورم یکی از موضوعات اصلی مشکلات صاحبان طرح های اشتغال روستایی است، گفت: امکان اعطای مرحله پنجم تسهیلات اشتغال روستایی در قالب سرمایه در گردش به عاملیت صندوق کارآفرینی امید به جهت تورم و افزایش جهشی قیمت ها از نیازهای اصلی طرح‌های روستایی است.

وی پیگیری تخصیص مرحله پنجم اعتبارات اشتغال روستایی را امری ضروری دانست و گفت: به جهت افزایش قیمت مواد اولیه بسیاری از طرح های جهت بهره برداری نیازمند تسهیلات متمم هستند که با ابلاغ این تسهیلات به استان ها از سوی بانک مرکزی در اسرع وقت موجب گره گشایی از مشکلات طرح های نیمه تمام خواهد شد.

رحیمی عنوان کرد: افزایش اختیارات استانی صندوق کارآفرینی امید از ۶ میلیارد تومان جهت تسریع در روند پرداخت تسیلات موضوع مهمی است که دستور ویژه و پیگیری مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید را می طلبد.

در ادامه این جلسه مدیران کل دستگاه های زیر مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان اردبیل موضوعات و موارد مهم و مشترک با صندوق کارآفرینی امید را در حضور اصغر نوراله زاده مطرح کردند.

۱۶ مهر ۱۳۹۹ ۱۳:۴۳
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |
کد خبر : ۲۲۲,۸۴۶
کلیدواژه ها: طرح های اشتغال روستایی نیمه تمام,,وام روستایی,زمان پرداخت تسهیلات روستایی,مدیرکل کار اردبیل

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید