مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان: تشکیل تعاونی های توسعه و عمران زمینه ساز رشد و رونق اقتصادی کشور است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان در نشست هم اندیشی به منظور اجرای مفاد تفاهم نامه مشترک وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت کشور در خصوص تشکیل شرکت تعاونی توسعه و عمران گفت: تجمیع سرمایه های خرد و هدایت درست و شفاف این منابع در انجام امور اقتصادی زمینه ساز رشد و رونق اقتصادی خواهد شد.
تشکیل تعاونی های توسعه و عمران

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان، عباس علیزاده در نشست هم اندیشی به منظور اجرای مفاد تفاهم نامه مشترک وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت کشور به قوانین شرکت های تعاونی توسعه و عمران اشاره و افزود: طبق قانون دستگاه های اجرایی قبل از هرگونه برگزاری مزایده باید اطلاعات و سایر موارد مربوط به فعالیت و طرح های خود را به اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرده تا طرح ها و خدماتی که قابلیت واگذاری به شرکت های تعاونی توسعه و عمران را دارند، شناسایی و با ترک تشریفات اجرای این طرح ها به شرکت های تعاونی توسعه و عمران واگذار شود.

علیزاده در ادامه نقش فرمانداران و تعامل سازنده آنها را با ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی در تشکیل شرکت های تعاونی توسعه و عمران در  شهرستان های رشت، سیاهکل، لاهیجان، تالش، صومعه سرا، آستانه اشرفیه و ماسال بسیار پررنگ عنوان کرد و افزود: این تعامل و همکاری باید هر چه سریعتر در شهرستان هایی که هنوز شرکت های تعاونی توسعه و عمران تشکیل نشده نیز صورت بگیرید.

وی در همین راستا با اشاره به ماده ۶ تفاهم نامه مشترک وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت کشور خواستار برگزاری جلسات مستمر با حضور فرمانداران (جلسات هر سه ماه یکبار) به منظور آگاهی از موانع و مشکلات تشکیل شرکت‌های تعاونی و تسهیل در ایجاد زمینه فعالیت برای شرکت های به ثبت رسیده شد.

 علیزاده با اشاره به تفاهم‌نامه جدید وزارت تعاون و بانک توسعه و تعاون، اعطای تسهیلات سرمایه در گردش به مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان با سود ۱۸ درصد را برای شرکت های تعاونی توسعه عمران بسیار موثر عنوان کرد.

مدیرکل در ادامه از تشکیل ستاد شورای راهبردی تعاونی توسعه و عمران در اداره کل با هدف نظارت، برنامه ریزی و هدایت تعاونی های مذکور خبر داد و افزود: دبیرخانه این ستاد موظف به پیگیری و رصد فعالیت  شرکت های تشکیل شده و همچنین بررسی مشکلات و موانع موجود و رفع این مشکلات هستند.

وی در همین راستا به اقدامات مهم پس از تشکیل این ستاد از قبیل برگزاری چند جلسه با فرمانداران، معاونین استاندار و همچنین نشست هم اندیشی با حضور استاندار اشاره و ابراز امیدواری کرد تا با استمرار این جلسات و پیگیری های مستمر اهداف و سیاست های وزات تعاون، کار و رفاه اجتماعی تحقق یابد.

علیزاده در بخش پایانی بیانات خود جلب اعتماد و ایجاد علاقمندی در مردم را برای مشارکت در فعالیت های اقتصادی در گرو نظارت و تعامل مشترک فرمانداران با ادارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان عنوان کرد و افزود: با فراهم کردن زمینه فعالیت برای شرکت های تعاونی توسعه و عمران و تجمیع سرمایه های خرد و هدایت درست و شفاف این منابع در انجام امور اقتصادی، مردم نسبت به حضور و مشارکت در این فعالیت ها  ترغیب می شوند که این حضور زمینه ساز رشد و رونق اقتصادی خواهد شد. 

۱۶ مهر ۱۳۹۹ ۱۱:۱۲
روابط عمومی اداره کل تعاون, کار و رفاه اجتماعی استان گیلان |
کد خبر : ۲۲۲,۸۵۸
کلیدواژه ها: توسعه و عمران,تعاونی,رونق اقتصادی,استان گیلان

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید