بستر های لازم برای نهادینه شدن بیمه اجتماعی کشاورزان و روستاییان در شهرستان های البرز فراهم می شود

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان روستائیان و عشایر استان البرز از ایجاد بسترهای مناسب در جهت نهادینه شدن خدمات این صندوق در شهرستان های استان البرز خبر داد.
بستر های لازم برای نهادینه شدن بیمه اجتماعی کشاورزان و روستائیان در شهرستان های البرز فراهم می شود

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ،کار و رفاه اجتماعی استان البرز ؛هادی بشیری در دیدار با فرماندار ساوجبلاغ گزارشی از وضعیت بیمه اجتماعی کشاورزان و روستائیان استان و شهرستان ساوجبلاغ ارایه داد و با اشاره به ظرفیت بالای شهرستان برای پوشش بیمه اجتماعی روستاییان گفت: حدود نیمی از روستائیان استان در روستاهای ساوجبلاغ  سکونت دارند و تاکنون 3400 سرپرست خانوار عضو این صندوق شده و می توانند از مزایای بازنشستگی،کارافتادگی و مستمری بازماندگان برخوردار شوند.

بشیری در ادامه اظهار کرد : حدود 3700 سرپرست خانوار روستایی در شهرستان ساوجبلاغ شناسایی شده که فاقد بیمه اجتماعی هستند و  می توانند با مراجعه به کارگزاران شهرستان و با پرداخت ماهیانه حداکثر 70 هزار تومان عضو صندوق شوند.

وی گفت: علاوه بر روستائیان، عشایر، کشاورزان غیر ساکن در روستا، زنان خانه دار روستایی و عشایری، ساکنین شهرهای زیر 20 هزار نفر، رانندگان حمل بار و مسافر بین شهری، قالی بافان، شاغلین صنایع دستی، شاغلین فصلی و شاغلین در مشاغل خانگی نیز می توانند عضو صندوق شوند. 

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان البرز  با اشاره به ارائه خدمات ارزنده دولت به روستاییان و عشایر، اظهار کرد: همه افراد ساکن در مناطق روستایی و عشایری می‌توانند با عضویت در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر از مزایای آن ازجمله مستمری بازنشستگی، مستمری ازکارافتادگی، مستمری فوت و نقل و انتقال سوابق بیمه‌ای به سایر صندوق‌های بازنشستگی برخوردار شوند.

 بشیری در ادامه یاد آور شد : هشت صندوق کارگزاری بیمه روستایی و عشایری در ساوجبلاغ راه اندازی شده  که به متقاضیان خدمات ارائه می دهند .

وی نقش دهیاران، شوراهای اسلامی و کارکنان دستگاه‌ های اجرایی مرتبط با جامعه هدف را در گسترش پوشش بیمه اجتماعی تاثیرگذار دانست و خاطرنشان کرد : دولت در جهت توانمندسازی خانواده‌های روستایی و عشایری دو سوم حق بیمه را پرداخت می‌کند و بیمه شدگان تنها یک سوم آن را پرداخت خواهند کرد و در این خصوص دهیاران و شوراهای اسلامی روستاها نیز می توانند در توسعه و معرفی این خدمات همکاری لازم را با صندوق داشته باشند.

 

۱۶ مهر ۱۳۹۹ ۱۴:۱۲
روابط عمومی اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان البرز |
کد خبر : ۲۲۲,۸۹۰
کلیدواژه ها: نهادینه شدن بیمه اجتماعی کشاورزان روستائیان در شهرستانهای البرز,هادی بشیری,مدیر صندوق بیمه اجتماعی

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید