تشکیل گروه های خودیار جهت ایجاد اشتغال در صندوق های خرد محلی روستایی البرز

مدیرکل بهزیستی استان البرز از تشکیل گروه های خودیار جهت ایجاد اشتغال در صندوق های خرد محلی روستایی در استان البرز خبرداد.
تشکیل گروه هایی خودیار جهت ایجاد اشتغال در صندوق های خرد محلی روستایی البرز

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ،کار و رفاه اجتماعی استان البرز ، اسداله حیدری در خصوص ایجاد این تشکل جهت ایجاد اشتغال جامعه هدف بهزیستی در روستاهای البرز گفت: در راستای پاسخگویی به نیازها و همچنین تقویت نقش تشکل های افراد دارای معلولیت در برنامه CBR حوزه توانبخشی و شناسایی پتانسیل های اشتغال زایی ،جهت ایجاد اشتغال گروه های خودیار در صندوق های خرد محلی برای افراد دارای معلولیت با در اختیار قرار دادن اعتبار لازم از طریق اداره کل بهزیستی استان البرز تشکیل می شود.

وی افزود : در حال حاضر در شش شهرستان، ۲۳۲ روستا در استان البرز تحت پوشش برنامه CBR با شش موسسه ، مجری برنامه هستند که توسط تسهیل گران موسسات تعداد  ۱۳۳۳ نفر شناسایی و نیاز سنجی شدند .

مدیرکل بهزیستی استان در خصوص خدمات ارائه شده در این طرح  مواردی را نام برده و عنوان کرد: خدمات ارائه شده در این طرح  شامل شناسایی پتانسیل های اشتغال زایی برای تشکیل گروه هایی خودیار جهت ایجاد اشتغال در صندوق های خرد محلی برای معلولین با در اختیار قرار دادن اعتبار لازم از طریق اداره کل بهزیستی استان ، بکارگیری خانواده ایشان جهت ایجاد انگیزه و ترغیب توان خواه در استمرار شغل،نیاز سنجی و برگزاری دوره های آموزشی از طریق تسهیل گران جهت ساکنین روستاها جهت فرهنگ سازی توانبخشی مبتنی برجامعه و بهبود کیفیت زندگی اهالی روستا،ارائه خدمات توانبخشی و توانپزشکی به معلولین شناسایی شده از قبیل معرفی به مراکز درمانی و دریافت وسایل توانبخشی می باشد که خدمات دهی می شود.

حیدری در ادامه یاد آور شد: از جمله دیگر خدمات این طرح شامل  پرداخت کمک هزینه اشتغال به جامعه هدف روستایی به ۸۰ نفر، پرداخت کمک هزینه های معیشتی موردی به 60 نفر، پرداخت کمک هزینه مناسب سازی در سال های ۹۸ و ۹۹ است که انجام پذیرفت.

وی خاطرنشان کرد: در سال جاری نیز تفاهم نامه ای با صندوق کار آفرینی امید جهت ایجاد اشتغال پایدار برای افراد دارای معلولیت جامعه روستایی منعقد و بهزیستی متعهد شد در پنج شهرستان توسط مجریان برنامه ۵ صندوق ایجاد شود که در حال حاضر این مهم در دست اقدام است.

مدیرکل بهزیستی استان گفت : باید از تمام ظرفیت های مردمی و ظرفیت های خیریه و بانیان و گروه های جهادی وتشکلات برای مرتفع کردن وضعیت محرومیت و اشتغال زایی برای اقشار آسیب دیده استفاده کنیم.

 

۲۱ مهر ۱۳۹۹ ۱۲:۵۳
روابط عمومی اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان البرز |
کد خبر : ۲۲۲,۹۰۶
کلیدواژه ها: تشکیل گروه هایی خودیار جهت ایجاد اشتغال در صندوق های خرد محلی روستایی,اداره کل بهزیستی,استان البرز

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید