سیستان و بلوچستان در اجرای طرح تکاپو در کشور سرآمد است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان گفت: این استان در اجرای طرح مطالعات دینامیک اشتغال یا طرح توسعه کسب و کار پایدار (تکاپو)، در زمره استان های سرآمد کشور قرار دارد.
سیستان و بلوچستان در اجرای طرح تکاپو در کشور سرآمد است

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان؛ مهرداد جهاندیده در سفر به دلگان با اشاره به ظرفیت های بالقوه ای که در این شهرستان برای ایجاد و توسعه کسب و کار وجود دارد افزود: حنا و چای ترش دلگان از دیرباز بعنوان یک نماد و معرف این شهرستان شناخته می شود که قرار است مورد حمایت قرار گیرد.

وی ادامه داد: بر این اساس و پس از کار مطالعاتی دقیقی که توسط کارگزار طرح توسعه کسب و کار پایدار (تکاپو) استان انجام شده است، با ورود بخش خصوصی به این موضوع، فرایند احداث کارخانه فرآوری و بسته بندی چای ترش و دلگان آغاز شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اظهار کرد: همچنین برای کمک به سرعت گرفتن این طرح، مبلغ 10 میلیارد تومان تسهیلات با عاملیت صندوق کارآفرینی امید استان  به آن پرداخت می شود.

جهاندیده در ادامه با اشاره به عملکرد استان در اجرای طرح ایجاد و توسعه اشتغال در مناطق روستایی و عشایری گفت: از ابتدای اجرای این طرح، نه هزار و 192 طرح با اشتغال چهارده هزار و 899 نفر، 547 میلیارد تومان تسهیلات دریافت کرده اند.

دبیر کارگروه تخصصی اشتغال استان همچنین از دستگاه های اجرایی و بانک های عامل که در این طرح دخیل هستند خواست تا در فرصت باقیمانده برای جذب تسهیلات و تسریع در فرایند اداری طرح ها همت مضاعف داشته باشند.

 

۱۶ مهر ۱۳۹۹ ۱۳:۵۸
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |
کد خبر : ۲۲۲,۹۲۶
کلیدواژه ها: دلگان , مهرداد جهاندیده , طرح تکاپو , حنا , چای ترش , سیستان و بلوچستان , صندوق کارآفرینی امید

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید