مهارت آموزی 300 مددجوی زندان های استان بوشهر با آموزش های فنی و حرفه ای

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر گفت: در شش ماه نخست سال جاری با توجه به شرایط کرونایی کشور 36 هزار 700 نفر ساعت آموزش های مهارتی با رعایت پروتکل های بهداشتی در زندان های استان بوشهر ارایه شده است.
مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر: مهارت آموزی 300 مددجوی زندان های استان بوشهر با آموزش های فنی و حرفه ای

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر؛ عبدالمجید دراهکی در نشست با مدیر کل زندان ها و اقدامات تامینی استان بوشهر ،اظهار کرد: توانمندسازی زندانیان در زمینه فراگیری مهارت های فنی و حرفه ای در اشتغال آنان پس از آزادی بسیار حائز اهمیت است.

وی با بیان این که 24 دوره مهارتی با تنوع 19 حرفه جدید در زندان شهرستان های بوشهر،دشتی و دشتستان برگزار شده است،افزود: آموزش در زندان ها علاوه بر نقش سازنده و تقویت روحیه خودباوری موجب تضمین اشتغال و تامین معاش آینده مددجویان و همچنین بازگشت موثر آنان به جامعه می شود.

دراهکی از توانمندسازی بیش از 1000 مددجوی زندان های استان بوشهر با همکاری اداره کل زندان ها و اقدامات تامینی تا پایان سال جاری خبر داد و اضافه کرد: آموزش های مهارتی در اصلاح و تربیت زندانیان و ایجاد اشتغال پایدار برای آنان موثر است و از ارتکاب جرم و بازگشت مجدد آنان به زندان جلوگیری می کند و نقش بسزایی در کاهش معضلات اجتماعی دارد.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای بوشهر به همکاری 15 مربی آموزش فنی و حرفه ای در راستای توانمندسازی مهارتی زندانیان با اداره کل زندان های استان اشاره کرد و گفت: با توجه به نقش مهارت آموزی در کاهش آسیب های اجتماعی در صورت وجود زیر ساخت های لازم جهت برگزاری دوره های مهارتی در زندان ها استان تعداد مربیان بیشتری به زندان ها اعزام خواهیم کرد.

وی  ادامه داد: اشتغال و حرفه‌آموزی در بین زندانیان باعث تربیت نیروی متخصص خواهد شد و دغدغه زندانیان برای یافتن شغل پس از آزادی را کم می کند داشتن مهارت در فرد زندانی ضمن ایجاد شرایط اولیه برای اشتغال، منجر به تقویت شخصیت و توجه به استعدادها و توانایی های درونی و فردی می‌شود.

گسترش آموزش‌های فنی و حرفه ای برای توانمند سازی زندانیان استان بوشهر

مدیر کل زندان ها و اقدامات تامینی استان بوشهر نیز گفت: توسعه اشتغال و حرفه آموزی زندانیان و کمک به رفع مشکلات معیشتی خانواده آنان تکلیف مهم مسئولان و کارکنان زندان های استان است.

رضا مقبلی قرائی با اشاره به رسالت ذاتی سازمان زندانها در جهت کاهش آسیب های اجتماعی و توانمند سازی مددجویان در دوران حبس و زمینه سازی برای بازگشت سعادتمند به جامعه تاثیر آموزش های حرفه اموزی در زندان‌ها را مهم و از ماموریت های اصلی مراکز تامینی و تربیتی دانست .

وی تصریح کرد: با ایجاد کارگاه های آموزشی و بهره مندی از توانایی های مجموعه آموزش فنی و حرفه ای در استان و رفع مشکلات و موانع آتی می توان سهم بسزائی در سالم سازی جامعه و جلوگیری از بازگشت مجدد زندانیان به زندان داشت .

مقبلی قرائی با اشاره به اهمیت فرآیند اشتغال وحرفه آموزی در زندان ها یادآور شد: آموزش مهارت های اساسی زندگی به ویژه برگزاری دوره های فنی وحرفه ای  در زندان ها ومراکز تامینی وتربیتی عامل موثری در پیشگیری از آسیب های اجتماعی زندانیان است.

مدیر کل زندان ها و اقدامات تامینی استان بوشهر با تاکید بر اینکه تلاش در راستای ایجاد فرهنگ کار و تولید  در بین زندانیان و اعضای خانواده آنان  به عنوان رویکردی بسیار مهم در دستور کار است، افزود: تجارب و پژوهش ها نشان می دهد که کاهش آسیب در داخل زندان و جامعه ارتباط مستقیم با آموزش مددجویان دارند و این وظیفه مهم با تعامل دستگاه های اجرایی میسر خواهد شد.

 

 

۱۶ مهر ۱۳۹۹ ۱۴:۰۰
کد خبر : ۲۲۲,۹۳۰
کلیدواژه ها: توانمند سازی, مدد جویان ,مهارت های فنی و حرفه ای, مهارت آموزی, استان بوشهر

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید