مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی: توسعه کسب و کارهای اینترنتی یکی از اولویت های اصلی وزارت کار

حسین فتحی با اشاره به ضرورت توسعه کمی و کیفی خدمات اینترانتی ، توسعه کسب و کار اینترنتی را یکی از اولویت های اصلی وزارت تعاون کارو رفاه اجتماعی عنوان کرد.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی, وزارت کار, جشنواره امتنان از واحد نمونه, توسعه کسب و کار اینترنتی,

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار ور فاه اجتماعی آذربایجان شرقی،مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان آذربایجان شرقی با حضور در محل مؤسسه فرهنگی و هنری طلایه داران افق علم (شبکه مترجمین اشراق) لوح تقدیر و تندیس ویژه واحد نمونه استان را به علی پیری مدیریت مجموعه اشراق اهدا و از فعالیت های تحسین برانگیز و نوآوری  و خلاقیت این موسسه وزین که نقش مهمی در اشتغال و کارآفرینی با استقرار روشهای نوین خدماتی داشته است قدردانی کرد.

مؤسسه فرهنگی و هنری طلایه داران افق علم (شبکه مترجمین اشراق) به عنوان واحد نمونه خدماتی استان آذربایجان شرقی در سال 1398 انتخاب شد که با حضور مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان آذربایجان شرقی به همراه مدیران ارشد این اداره در اقدامی نوآورانه و تحسین برانگیز در محل فعالیت شبکه مترجمین اشراق حاضر و از تلاش های کارکنان و مدیریت این مجموعه وزین قدردانی و لوح تقدیر استاندار آذربایجان شرقی و تندیس ویژه سی و یکمین جشنواره امتنان از واحدهای نمونه استان در سال 1398 را به دکتر علی پیری مدیریت  مجموعه طلایه داران افق علم اهدا کرد.

 

 فتحی بر اهمیت و توسعه  کارآفرینی الکترونیکی و  بهره مندی از نیروی کار نخبه و متخصص توسط مدیریت شبکه مترجمین اشراق تأکید کرد و افزود: دوران فعالیت سنتی در حوزه کسب و کار به پایان رسیده و ارباب کسب و کار خوب می دانند که برای موفقیت در عرصه های مختلف باید به سمت توسعه زیرساخت های الکترونیکی و کسب و کار اینترنتی حرکت کنیم.

وی افزود: طی سال های اخیر، درخواست های فراوانی برای ایجاد اشتغال اینترنتی و کسب و کارهای الکترونیکی در این اداره کل ثبت شده است.

 فتحی ادامه داد: فعالیت کاریابی ها نیز دیگر از فضای سنتی خارج شده و به سمت الکترونیکی شدن در حال جریان است که به دنبال طراحی اپلیکیشنی هستیم که تمام مسیر خدمات کاریابی به صورتی اینترنتی بعمل آید.

  با طراحی این اپلیکیشن، کارفرما و فردی که در جستجوی کار است در این سامانه ثبت نام و از این طریق خدمات دریافت خواهند کرد  و متقاضیانی که شرایط لازم برای احراز شغل مورد نظر را داشته باشند با همدیگر ارتباط برقرار نموده و حتی بستر مصاحبه هم به صورت اینترنتی فراهم شده است.

 مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی در این دیدار گفت: امروز شاهد این هستیم که با استقرار سیستم جامع آموزش آنلاین، آموزش از طریق زیرساخت های الکترونیکی صورت می گیرد بدون این که در مدرسه حضور پیدا کنند و این خود نشانه یک تحول بزرگ در حوزه آموزش است.

وی خاطرنشان کرد: ویروس کرونا علی رغم تمامی جنبه های منفی  زمینه را برای شناخته شدن یک امکان و فرصت را پیش روی ما قرار داده است.

وی افزود: فعالیت های کسب و کار اینترنتی شبکه مترجمین اشراق از این لحاظ بسیار تحسین برانگیز است که این خدمات دقیقاً در راستای سیاستگذاری های کلان مدیریتی  در سطح کشور است.

 فتحی در بخش دیگری  به تسهیلات و توافقات صورت گرفته با بانک توسعه تعاون جهت حمایت از کسب و کارهای نوآور و استارت آپ های برتر در سطح کشور و استان  خبر داد و اعلام کرد، تلاش ما این است که زمینه های بیشتری را برای حمایت مالی از این نوع فعالیت ها فراهم کنیم .

فتحی در خاتمه از تلاشهای صورت گرفته توسط کارکنان علی الخصوص علی پیری مدیریت شبکه مترجمین اشراق به خاطر سرمشق بودن برای سایر نخبگان در حوزه کارآفرینی الکترونیکی تشکر و قدردانی  کرد.

۲۱ مهر ۱۳۹۹ ۱۱:۵۴
روابط عمومی اداره کل تعاون،کار ور فاه اجتماعی آذربایجان شرقی |
کد خبر : ۲۲۲,۹۴۲
کلیدواژه ها: مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی, وزارت کار, جشنواره امتنان از واحد نمونه, توسعه کسب و کار اینترنتی,

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید