ایجاد 15 هزار شغل از سوی دستگاه های اجرایی استان البرز

مدیر امور اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان البرز از ایجاد 15 هزار شغل جدید از سوی دستگاه های اجرایی البرز درسال جاری بر اساس آمار سامانه رصد اشتغال استان خبر داد.
ایجاد 15 هزار شغل از سوی دستگاه های اجرایی استان البرز

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ،کارورفاه اجتماعی استان البرز، ابراهیم شادمهر با بیان این که طبق آخرین آماری که مرکز آمار ایران در بهار سال جاری منتشر کرد، نرخ بیکاری در استان البرز 12.3درصد و نرخ مشارکت نیز 39.4 درصد بوده است اظهار کرد: این میزان در مقایسه با بهار سال گذشته قریب به 1.8 درصد کاهش نرخ بیکاری را نشان میدهد.

وی با اشاره به وضعیت بیکاری در استان افزود: در حال حاضر 859 هزار نفر در این استان شاغل هستند و میزان بیکاران ما نیز 126 هزار نفر هستند.

مدیر امور اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان البرز با اشاره به تأثیر شیوع بیماری کرونا به حوزه اقتصاد و اشتغال، بیان کرد: در ایام شیوع بیماری کرونا بخشی از جمعیت فعال اقتصادی به حالت غیر فعال درآمدند که این موضوع خاص استان البرز و کشور ما نبوده و در تمامی دنیا شاهد این اتفاق بودیم، به همین دلیل ما در بهار سال جاری با کاهش نرخ مشارکت اقتصادی روبرو بودیم و پیش بینی میشود در تابستان نیز همین اتفاق را شاهد باشیم.

شادمهر با عنوان اینکه طبق آماری که در خصوص فارغ التحصیلان اعلام شده، استان البرز هفدهمین استان دارای فارغالتحصیل بیکار است تصریح کرد: بیشترین درصد شاغلان درسال۹۸ در استان البرز دیپلمهها با 31 درصد بوده و تحصیلات ارشد به بالا 7 درصد، لیسانس 19 درصد، کاردانی 7 درصد و  راهنمایی و متوسطه نیز 22درصد هستند.

وی با اشاره به اینکه 8 درصد از بیکاران در استان البرز دارای مدارک تحصیلی کارشناسی ارشد و بالاتر هستند، عنوان کرد: همچنین 32 درصد کارشناسی ، 10درصد کاردانی ، 6درصد ابتدایی و 32 درصد نیز دیپلمهها هستند.

مدیر امور اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون، کار استان البرز با اشاره به اینکه در استان متاسفانه از سوی واحدهای تولیدی بکار گیری نیروی کار تحصیل کرده برای اشتغال استقبال نمی شود و همین دلیل برندهای ما نمیتوانند با برندهای خارجی رقابت کنند، گفت : کمبود کار برای افراد تحصیل کرده وجود دارد و متاسفانه خروجی های دانشگاه با ورودی صنعت و یا محیط کار مطابقت ندارد.

وی با بیان این که از پایان اردیبهشت امسال وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی بخشی را به تسهیلات کرونا اختصاص داد، خاطر نشان کرد: تا کنون در استان البرز 117 میلیارد تومان تسهیلات در حوزه تسهیلات کرونا از طریق 17 بانک به 4261 کسب و کار اعطا شده  و 10 هزار و 573 در این راستا حمایت شدند.

مدیر امور اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان البرز در ادامه عنوان کرد: دستگاه اجرایی استان در کارگروه اشتغال استان از ابتدای سال  متعهد شدند حدود 40 هزار اشتغال را در استان ایجاد کنند که تا کنون حدود 15 هزار شغل محقق شده است و  پیش بینی میشود با نزدیک شدن به پایان سال این تعهد به طور کامل محقق شود.

شادمهر عنوان کرد: استان البرز در بخش خدمات جزء 5 استان اول کشور است و 56 درصد از اشتغال استان مربوط به حوزه خدمات است که نوسانات اقتصادی نیز اولین جایی را که تحت تاثیر قرار میدهد این بخش است.

۲۱ مهر ۱۳۹۹ ۰۹:۴۱
روابط عمومی اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان البرز |
کد خبر : ۲۲۳,۰۰۰
کلیدواژه ها: ایجاد 15 هزار شغل از سوی دستگاه های اجرایی,سامانه رصد اشتغال,استان البرز

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید