مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر: طرح مهارت آموزی زنان سرپرست خانوار در استان بوشهر توسعه می یابد

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای بوشهر از اجرای طرح توسعه مهارت آموزی زنان سرپرست خانوار،بد سرپرست و بی سرپرست در راستای کاهش آسیب های اجتماعی در استان خبر داد.
مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر: طرح مهارت آموزی زنان سرپرست خانوار در استان بوشهر توسعه می یابد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر، عبدالمجید دراهکی  در نشست برنامه ریزی آموزش های مهارتی در حوزه آسیب های اجتماعی استان بوشهر، اظهارکرد: جایگاه مهارت در جامعه ضعیف بوده و باید یک وضع اجتماعی به مهارت دهیم و به یک نهضت اجتماعی تبدیل کنیم و مهارت را به یک فرهنگ تبدیل کنیم.

وی با بیان این که طبق فرمایش مقام معظم رهبری لازمه افزایش تولیدات داخلی و بالا بردن بهره وری  ارتقای آموزش فنی و حرفه ای است،  اضافه کرد: اکنون که در بحران اعتباری تحریم و کرونا قرار داریم آموزش‌های فنی و مهارتی و ارتقای کیفیت تولیدات داخلی می‌تواند در جهت تحقق شعار سال مقام معظم رهبری مبنی بر جهش تولید موثر باشد.

دراهکی با اشاره به اهمیت فراهم کردن زمینه فعالیتهای اقتصادی برای بانوان سرپرست خانوار،بی سرپرست و بد سرپرست و هدایت آنان به سوی کارآفرینی و اشتغا‌لزایی ادامه داد: متولی اصلی آموزش و تربیت نیروی انسانی ماهر اداره کل فنی و حرفه ای  بوده که آموزشها جهت پرورش نیروی انسانی ماهر، اساس و پایه جهش تولید شعار امسال است.

وی با بیان اینکه 463 نفر از زنان سرپرست خانوار در سال جاری با آموزش های مهارتی توانمند شده و نسبت به راه اندازی مشاغل خانگی اقدام کرده اند، افزود: در راستای کاهش آسیب های اجتماعی 463 نفر در حوزه آسیب های اجتماعی،207 نفر در حوزه معتادین بهبود یافته و 100 نفر نیز در حوزه های زنان خانه دار و معلولین در سال جاری با فراگیری آموزش های فنی و حرفه ای توانمند شده اند.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر گفت: تربیت نیروی انسانی ماهر، اشتغال پذیر و کارآفرین، ایجاد بستر مناسب جهت تحقق سند چشم انداز1404 سیاستهای ابلاغ شده از سوی مقام معظم رهبری و برنامه های توسعه ششم به ویژه در زمینه مهارت آموزی و کارآفرینی، تعامل با دستگاه‌های  اجرایی و بخشهای غیر دولتی با هدف بکارگیری تمام ظرفیت‌ها، شناسایی وضعیت بازار نیروی کار ، زمینه سازی در جهت رشد مهارتهای فردی اجتماعی، افزایش سطح تاثیرگذاری آموزشهای مهارتی در مولفه های رشد و توسعه اقتصادی استان بخشی از اهداف فنی و حرفه ای  در سال جاری دانست.

دراهکی  با بیان اینکه اقدامات انجام شده از سوی دستگاه های آموزش فنی و حرفه ای، بهزیستی،کمیته امداد و امور بانوان استانداری در مناطق حاشیه ای، خروجی رضایت بخشی در سال گذشته داشته است،افزود: توانمندسازی و فقر زدایی زنان سرپرست خانوار مهم ترین اهداف آموزش‌ های مهارتی برای این قشر از جامعه محسوب می شود و در همین ارتباط امسال بر اساس الگوی ملی که شورای اجتماعی کشور تعریف کرده آموزش های مهارتی برای این قشر بصورت ویژه توسعه خواهد یافت.

وی یکی از مهم ترین نیازهای جامعه هدف زنان سرپرست خانوار  را مهارت آموزی و توانمندسازی آنها در راستای تولید فرصت های جدید شغلی بیان کرد و گفت: به همین منظور یک برنامه ملی تدوین شده و هر دستگاهی وظایفی دارد که از جمله آن سازمان آموزش فنی و حرفه ای است که اداره کل آن در بوشهر نیز ماموریت های ویژه ای پیدا کرده تا در توانمندسازی مهارتی و ایجاد زمینه های اشتغال برای این قشر نقش آفرینی کند.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای بوشهر، تصریح کرد: باید بدانیم برای کاهش نرخ بیکاری و معضلات اجتماعی، آموزش‌های مهارتی و اشتغال زود بازده و ایجاد تحولات اجتماعی نقش مهمی دارد همچنین گواهی نامه سنجش مهارت و صلاحیتهای حرفه ای سه رکن مهم فنی و حرفه ای است که  باید مهارت گرایی را جایگزین مدرک گرایی کنیم تا در حوزه اشتغالزایی به جایگاه درستی برسیم.

 

۲۱ مهر ۱۳۹۹ ۱۱:۲۳
کد خبر : ۲۲۳,۰۶۴
کلیدواژه ها: آسیب های اجتماعی, بانوان, سرپرست خانوار, کارآفرینی, اشتغالزایی, توسعه مهارت آموزی استان بوشهر

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید