واحدهای با بیش از ۵۰ نیروی کار در زنجان ملزم به ایجاد مرکز مراقبت‌های بهداشتی هستند

مدیر امور اجتماعی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: بر اساس مواد مصرح در قانون واحدهای تولیدی و صنعتی با بیش از ۵۰ نفر نیروی کار ملزم به ایجاد مرکز مراقبت‌های بهداشتی شده‌اند.
واحدهای با بیش از ۵۰ نیروی کار در زنجان ملزم به ایجاد مرکز مراقبت‌های بهداشتی هستند

 به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان سجاد اوجاقلو با بیان این مطلب افزود: خانه‌های بهداشت کارگری و واحدهای تولیدی جهت پیگیری رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای پیشگیری از کرونا نظارت و ارزیابی می‌شوند و بعد از شیوع ویروس منحوس کرونا، شورای هماهنگی ارائه خدمات بهداشتی به بیمه شدگان استان، بازدیدهایی را از خانه‌های بهداشت کارگری استان زنجان به منظور ارزیابی میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام می‌دهد.

وی افزود: شورای هماهنگی ارائه خدمات بهداشتی به بیمه شدگان استان زنجان متشکل از نماینده اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، نماینده مدیریت درمان تامین اجتماعی و نماینده معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی است.
اوجاقلو یادآور شد: این شورا با هدف تامین، حفظ و ارتقای سطح سلامت کارکنان نسبت به بازدید از کارگاه‌های دارای جمعیت
۵۰ تا ۴۹۹ نفر اقدام می‌کند.

وی تعداد کارگاه‌های هدف گذاری شده بر اساس وضعیت آنها در شهرهای استان را سه هزار و ۱۲۱ واحد اعلام کرد و افزود: از این تعداد ۲۳۷ واحد بالای ۵۰ نفر شناسایی شده و ۲ هزارو ۸۸۴ کارگاه نیز کمتر از ۵۰ نفر نیروی کار را شامل می شود.

به گفته مدیر امور اجتماعی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان تاکنون 1598 نفر از شاغلان واحدهای تولیدی و صنعتی این استان به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند که از این تعداد بیشترین موارد به شهرهای زنجان و ابهر به تعداد 859 و 374 مبتلا اختصاص دارد.

 


۲۱ مهر ۱۳۹۹ ۱۳:۰۰
کد خبر : ۲۲۳,۰۹۶
کلیدواژه ها: اجاقلو,مدیرامور اجتماعی تعاون کار, زنجان,خانه بهداشت

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید