اشتغال ۶ هزار و ۸۰۷ نفر در طرح های اشتغال روستایی و عشایری خوزستان

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان گفت: به دنبال قانون حمایت از طرح توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در‌ مناطق روستایی و عشایری ۱۰ هزار و ۱۰۵ طرح به کمیته فنی این طرح ارسال شد که سه هزار و ۸۹۵ مورد آن با اعتبار سه هزار ۹۴۰ میلیارد ریال انجام و منجر به اشتغال ۶ هزار و ۸۰۷ نفر در استان شد.
ایجاد اشتغال پایدار در روستاهای خوزستان

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی خوزستان، ارسلان غمگین درباره طرح های اشتغال پایدار روستایی و عشایری اظهار کرد: قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی از سال ۹۶ شروع شد.
وی افزود: توزیع استانی مبالغ این طرح در خوزستان در پنج‌ مرحله انجام شد. از مرحله اول تا چهارم، چهار هزار و ۲۳۲ میلیارد ریال و در مرحله پنجم نیز یک هزار و ۴۷۷ میلیارد ریال اعتبار پرداخت شد.
مدیرکل تعاون، ‌کار و رفاه اجتماعی خوزستان گفت: مجموع اعتبارات استانی به مبلغ پنج هزار و ۷۰۹ میلیارد ریال در پنج‌ مرحله در بانک های توسعه تعاون، کشاورزی، پست بانک و صندوق کار آفرینی امید توزیع شد.
وی درباره طرح های ارسالی از سوی متقاضیان به کمیته فنی- که در اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی تشکیل می شود- گفت: این‌ کمیته به دبیری اداره کل و ریاست استانداری خوزستان در جلساتی که هر یکشنبه برگزار می شود طرح ها را بررسی می کند.
غمگین اضافه کرد: بالغ بر ۱۰ هزار و ۱۰۵ طرح به مبلغ ۱۵ هزار ۹۴۳ میلیارد ریال به کمیته ارسال شده و تعداد سه هزار و ۹۸۹ طرح به مبلغ ۴ هزار و ۸۰ میلیارد ریال تصویب و به بانک ها معرفی شده اند.
وی ادامه داد: سه هزار و ۸۹۵ طرح با اعتبار سه هزار و ۹۴۰ میلیارد ریال توسط بانک ها پرداخت و منجر به اشتغال ۶ هزار و ۸۰۷ نفر تا به امروز شده است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان عنوان کرد: مبلغ یک هزار ۷۶۹ میلیارد ریال از مرحله آخر باقی مانده که میان چهار بانک مذکور تقسیم شده، همچنین سریع ترین پرداخت ها توسط بانک توسعه تعاون انجام می شود.
وی با اشاره به بررسی طرح ها از سوی کمیته نظارتی گفت: در سال های ۹۷ تا ۹۹ بیش از یک هزار بازدید داشتیم و تاکنون ۳۱ طرح به دلیل انحراف به مبلغ ۱۱۸ میلیارد ریال استرداد کامل شد و با پیگیری ها در کمیته نظارت مبالغ آنها برگشت خورد.
غمگین در پایان گفت: در حال حاضر ۹۶ طرح به بانک ها برای استرداد معرفی شده اند که بالغ ۱۶۰ میلیارد ریال اعتبار به آن ها تعلق گرفته بود.

۲۱ مهر ۱۳۹۹ ۱۳:۱۶
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان |
کد خبر : ۲۲۳,۱۱۶
کلیدواژه ها: طرح های اشتغال پایدار, روستایی و عشایری,خوزستان,کمیته نظارتی,تسهیلات بانکی,ارسلان غمگین

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید